Redux Design Pattern

קוד תכנות של מפתח תוכנה

מדוע ומתי להשתמש ב Redux Design Pattern בניהול ה State וזרימת המידע?

מהי תבנית pattern Redux?

בקיצור, Redux היא דרך לארגון זרימות נתונים בצד ה front end. Redux היא בעצם ספרייה (ו pattern) לניהול State, המאפשרת למפתחים לעדכן את ה State באפליקציה באמצעות ‘פעולות’ (actions). היא פועלת כמאגר מרכזי עבור ה State (הנקראות החנות) שישמשו את האפליקציה כולה.

כ design pattern, ל- Redux יש קווים מנחים ספציפיים כיצד מידע יכול לזרום בפרויקט. מבנה קפדני וצפוי מקל על קריאה ותחזוקה של קוד. עם state צפויי, מפתחים יכולים לכתוב אפליקציות שמתנהגות באופן עקבי בין לקוחות, שרתים וסביבות נוספות. העקביות הופכת את האפליקציה לקלה יותר גם לניפוי באגים ולבדיקה.

Redux משמש לעתים קרובות על ידי מפתחים ומהנדסים כאשר עובדים על מבני פרויקט React Native, אבל כפי שלמדנו, Redux מספק יותר מסתם ניהול State. Redux הוא קוד פתוח, כך שקיימת קהילת מפתחים משגשגת ברחבי העולם שתעזור לך להשתמש בה. אתה יכול להשתמש ב- Redux עם Angular, Vue, Polymer ועוד רבים אחרים. אפילו המפתחים של טוויטר ושל Uber משתמשים ב- Redux!

נושא זה משתתף ברשימת הנושאים של קורס REACT

למה להשתמש ב- Redux?

חיזוי ותחזוקה הם היתרונות העיקריים של Redux. זה גם עוזר בעיבוד המידע בצד השרת (שמשפר את חווית המשתמש), ומפתחים או מהנדסים יכולים לעקוב אחר שינויים בפעולות ובמצבים. Redux מסייעת לחלק את האפליקציה לחתיכות קטנות יותר שקל לקרוא, לבדוק וניפוי באגים. הנה כמה מהחוויות שלנו עם Redux:

Redux עוזרת לך לא להתחיל כל פעם מחדש.

למרות שכל פרויקט שונה, העקרונות לקוד טוב ואיכותי זהים. פרויקטים יכולים לפעול לפי סוג מסוים של עיקרון, כך שניתן להתחיל פרויקט במהירות. אם אנחנו עובדים על פלטפורמות רבות ושונות, צריכה להיות שיטה לסנכרון הציפייה של קוד הפרויקט כדי להפחית את העלות של החלפת הקשר.

דפוס העיצוב pattern Redux הוא רב-תכליתי מספיק כדי להחיל אותו על פלטפורמות שונות. ובקלות ובכך מאפשר למפתחים אחרים פשוט לקפוץ ולתרום, מה שמאפשר להם להקדיש את זמנם לשיפור הקוד בעת סיבוב בין פרויקטים.

דפוס pattern Redux מספק עקביות.

ללא תקן, כל מפתח ימציא דפוס עיצוב שונה לפרויקט חדש. זה לא אומר ש- Redux הוא דפוס העיצוב הטוב ביותר, אלא, Redux פשוט מספיק להבנה. אכיפת השימוש ב- Redux מאפשרת מורכבות מוגבלת ברכיבים.

Redux עוזרת למפתחים למחזר משאבים

עם דפוס העיצוב של Redux, לאפליקציות בפלטפורמות שונות יש זרימת נתונים זהה, מה שאומר שהדרישות עבור ממשקי API זהות. אין צורך ב-API ספציפי לפלטפורמה. ניתן להעביר שיפור בפלטפורמה אחת לפלטפורמה אחרת, אך הוא גם מאפשר טיפול בפלטפורמה ספציפית.

Redux ממנפת את הכוח של צוות.

מאפשרת להפחית משימות ממנהל הצוות ומהצוות עצמו ולקחת פרויקטים נוספים בהיקפים גדולים יותר.

הבנת Redux והחסרונות שלו

ל- Redux יש את היתרונות שלה, אבל לא כל האפליקציות זקוקות לזה. אתה וצוות הפיתוח שלך צריכים להבין את סוג האפליקציה שאתה יוצר, את הבעיות שאתה רוצה לפתור, ואילו כלים יכולים לטפל בהן בצורה הטובה ביותר. להלן כמה מצבים שבהם להשתמש ב- Redux:

התמודדות עם ניהול State משותף

טיפול בכמויות מורכבות ועצומות של מצבי State שצריכים להיות בחלקים שונים של האפליקציה

עבודה על בסיסי קוד גדולים עם אנשים שונים שמשתפים פעולה על זה

כמובן, אף כלי אינו מושלם, ול- Redux יש גם חסרונות. לדוגמה, זה יכול להוביל להרבה קוד בויל-פלאט כפתרון לאפשר שיתוף פעולה בין מפתחים. ייתכן גם שתהיה בעיה נוספת לדוגמה, ייתכן שתידרש לכתוב יותר קוד כדי ליישם פעולות פשוטות יחסית ושינויי בממשק משתמש, כמו לחיצות על כפתורים.

 

בנוסף, אין המלצה כיצד הנתונים צריכים להיות מנורמלים ב-Redux Store. לדוגמה, שמו של אדם עשוי להיות מחולק לחלקים רבים: שם פרטי, שם משפחה, כינוי. האם Store Redux צריכה לאחסן את החלקים או את השם המלא? אם מאחסנים את החלקים, ממשק המשתמש צריך להיות חכם מספיק כדי להרכיב שם מלא. אם ה Store מאחסן את השם המלא, ממשק המשתמש לא יוכל להציג את השם הפרטי רק ללא יתירות נתונים ב Store. לתבנית העיצוב של Redux אין דרך מוגדרת לפתור את בעיית ה Singleton

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

לטיפים ועדכונים

מוזמנים לעקוב אחרי באינסטוש

דילוג לתוכן