Top 10 Advance Python Concepts That You Must Know

10 עקרונות חשובים ב Python מתקדם שחייבים לדעת

Python היא שפת תכנות ברמה גבוהה ומונחה עצמים שנקלטה לאחרונה על ידי הרבה תלמידים וגם אנשי מקצוע בשל הרבגוניות, האופי הדינמי, החוסן שלה, וגם בגלל שקל ללמוד אותה. לא רק זה, היא כעת השפה השנייה האהובה והמועדפת ביותר אחרי JavaScript וניתן להשתמש בה כמעט בכל התחומים הטכניים, בין אם זה למידת מכונה, מדעי נתונים, פיתוח אתרים, אנליטיקה, אוטומציה, בדיקות, בינה מלאכותית ועוד הרבה יותר. .

לימוד Python קל בהשוואה לשפות תכנות אחרות ברמה גבוהה ומונחה עצמים כמו Java או C++ אבל יש לו כמה מושגים מתקדמים שמגיעים שימושיים בעת פיתוח קוד חזק, חד, מותאם מאוד, יעיל ויעיל. מנורמל. באמצעות מושגים אלה בקוד שלך, תוכל להפחית באגים בקוד שלך, כמו גם להגביר את היעילות שלו ובכך להפוך אותך למתכנת Python ותיק. אז בואו נסתכל

מחכה למישהו?

גלה את הפוטנציאל שלך בעולם ההייטק!

על המושגים האלה אחד אחד ונבין אותם בפירוט!

  1. פונקציית Map

לפייתון יש פונקציה מובנית בשם map() המאפשרת לנו לעבד את כל האלמנטים הקיימים ב-Iterable מבלי להשתמש במפורש במבנה לולאה. בשימוש, הוא מחזיר אובייקט מפה שבתורו הוא איטרטור. אובייקט מפה זה הוא התוצאה המתקבלת על ידי החלת הפונקציה שצוינה על כל פריט הקיים ב-Iterable.

הפונקציה map() לוקחת שני ארגומנטים:

הארגומנט הראשון הוא פונקציה שיש להחיל על כל אלמנט ורכיב הקיים באיטרבל.

הארגומנט השני הוא ה-Iterable עצמו שעליו יש למפות את הפונקציה.

  1. itertools

לפייתון יש ספרייה סטנדרטית מדהימה בשם itertools אשר מספקת מספר פונקציות המסייעות בכתיבת קוד נקי, מהיר וחסכוני בזיכרון עקב הערכה עצלנית. זהו מודול Python שמיישם אבני בניין איטרטורים שונים ויחד הם יוצרים 'איטרטור אלגברה' המאפשרת לבנות ביעילות כלים בשפת Python. הפונקציות ב-itertools עובדות על איטרטורים עצמם שבתורם מחזירים איטרטורים מורכבים יותר. כמה דוגמאות לפונקציות הקיימות ב-itertools הן: count(), cycle(), repeat(), accumulate(), product(), permutations(), שילובים() וכו'. כל אחד לוקח את קבוצת הארגומנטים שלו ופועל עליהם. התוצאה נוצרת הרבה יותר מהר בהשוואה לתוצאות שהושגו בעת שימוש בקוד קונבנציונלי.

  1. Lambda Function

פונקציות הלמבדה של פייתון הן פונקציות אנונימיות קטנות מכיוון שאין להן שם והן כלולות בשורת קוד אחת. מילת המפתח 'def' משמשת להגדרת פונקציות ב- Python, אך פונקציות למבדה מוגדרות דווקא על ידי מילת המפתח 'למבדה'. הם יכולים לקחת כל מספר של ארגומנטים, אבל מספר הביטויים יכול להיות רק אחד. זה הופך את הקוד לתמציתי וקל לקריאה עבור פעולות לוגיות פשוטות והכי טוב להשתמש בו כאשר אתה צריך להשתמש בפונקציה רק פעם אחת שימוש נוסף בפונקציות נלמד ב קורס Python.

  1. Exception Handling

חריגים הם סוגים של שגיאות המתרחשות כאשר התוכנית מבוצעת ומשנות את הזרימה הרגילה של התוכנית. דוגמה יכולה להיות חלוקה של מספר באפס או הפניה לאינדקס שנמצא מחוץ לגבולות החזרה. לכן, אנו משתמשים ב- try, except, ולבסוף כדי לטפל בחריגים ב- Python. מילת המפתח try משמשת כדי לעטוף גוש קוד שעלול לזרוק שגיאות, מלבד זאת משמשת לעטוף גוש קוד שיבוצע כאשר מועלה חריג ומטפל בשגיאה, ולבסוף מאפשרת לנו לבצע את הקוד לא משנה מה.

  1. Decorators

Decorators הם חלק מהמטא-תכנות של Python המשמשים להוספת פונקציונליות נוספת לקוד קיים מבלי לשנות את המבנה המקורי בזמן ההידור. זה יותר כמו פונקציה רגילה ב- Python שניתן לקרוא לה ומחזירה פונקציה שניתן להתקשר אליה. הוא קולט פונקציה, משנה אותה על ידי הוספת פונקציונליות ואז מחזיר אותה. רוצה להתחיל בתחום של Data Analytics ולהיות מאסטר בו? אז התכוננו ולמדו את ההיבטים השונים החל מהיסודות של Python עם Geeksforgeeks Data Analysis with Python – קורס עצמי שאצר במיוחד על ידי Sandeep Jain.

  1. Collections

אוספים ב- Python הם מכולות מובנות לשימוש כללי כמו סטים, טופלים, מילונים ורשימות. Python collections הוא מודול שמיישם סוגי נתונים מיוחדים של מיכל. האוספים כוללים namedtuple() שהיא פונקציה ליצירת תת מחלקות tuple עם שדות בעלי שם, OrderedDict שהיא תת מחלקה dict שזוכרת את ערכי הסדר שנוספו מאז Python dict לא מסודר, Counter המשמש לספירת אובייקטים שניתנים לגיבוש, ChainMap ש משמש ליצירת תצוגה יחידה של מיפויים מרובים וכו'.

  1. Generators

מחוללים בפייתון הם סוג מיוחד של פונקציה שבמקום להחזיר ערך בודד, מחזירה אובייקט איטרטור שהוא רצף של ערכים. זהו כלי ליצירת פונקציית איטרטור משלך. תשואה של מילת המפתח משמשת בפונקציית המחולל במקום מילת המפתח החזרה שמשהה את ביצועה. ההבדל בין תשואה לתשואה הוא שהחזרה מסיימת את הפונקציה אבל תשואה רק משהה את ביצוע הפונקציה ומחזירה את הערך כנגדה בכל פעם.

  1. Magic Methods

נקראות גם שיטות דאנדר (או קו תחתון כפול), שיטות קסם הן סוגים מיוחדים של פונקציות המופעלות באופן פנימי. הם מתחילים ומסתיימים בקווים תחתונים כפולים. כמה דוגמאות כוללות __add__(), __abs__(), __round__(), __floor__(), __str__(), __trunc__(), __lshift__() וכו'. הביטוי מספר + 5 זהה למספר.__add__(5) וזהו נקרא פנימי על ידי שיטות או פעולות אחרות. אתה יכול להשתמש ישירות בפונקציות הללו מכיוון שזה יקטין את זמן הריצה של הקוד שלך בגלל העובדה שעכשיו, עקב שימוש ישיר, אנו נצמצם קריאת פונקציה בכל פעם שימוש נוסף בפונקציות נלמד ב קורס Python..

  1. Threading

Thread הוא היחידה או התהליך הקטן ביותר שניתן לתזמן על ידי מערכת הפעלה. Python מכיל את המחלקה Thread המסייעת בתכנות ריבוי הליכי. ריבוי השרשורים משמש בעיקר Thread להאיץ את החישוב במידה עצומה מכיוון שכעת יותר מ Thread אחד יבצע משימות. כדי ליישם שרשור ב-Python, תצטרך להשתמש במודול ה Thread (מכיוון שמודול ה Thread הוצא משימוש).

  1. Regular Expressions

ביטויים רגולריים של Python או RegEx הם ביטויים המכילים תווים ספציפיים כתבניות שיש להתאים. הוא משמש כדי לבדוק אם מחרוזת או קבוצה של מחרוזות מכילות דפוס מסוים. זה חזק במיוחד, אלגנטי ותמציתי יחד עם היותו מהיר. כדי להשתמש בביטויים הרגולריים של Python, עליך לייבא את המודול re המכיל פונקציות שעוזרות בהתאמת דפוסים כמו findall(), search(), split() וכו'.

אלו היו המושגים המתקדמים ביותר של Python שאתה חייב לדעת כדי להיות מפתח Python מנוסה. אלה לא רק יהפכו אותך למתכנת ומפתח טוב אלא גם ישפרו את קריאת הקוד ויהפכו אותו למהיר יותר.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן