המפתח שהפך ליהלום של עולם התכנות – מפתח FULL STACK

קורסי תכנות קונספט עיצוב אתרים עם אנשים

עולם הפיתוח לצד עולמות ההיי-טק עובדים ללא לאות על מנת להישאר בקדמת הבמה, בשנים האחרונות אנו רואים לא מעט סוגים שונים של מפתחים אשר “מצטרפים” ו/או “מצטרפים מחדש” אל שוק העבודה ועולמות הפיתוח.

מפתח FULL STACK הוא למעשה נחשב למפתח “כולבויניק” בעל ידע של שפות תכנות רבות ושליטה בפיתוח הן בצד שרת והן בצד לקוח. בשנים האחרונות אנו רואים לא מעט חברות הייטק, סטרטאפים בהתהוות ובתי תוכנה אשר מחפשים אחר אנשי פיתוח איכותיים בעלי ארסנל גדול של יכולות – מפתח FULL STACK הפך לבחירתם הטבעית של לא מעט מהם.

מהו התפקיד של מפתח FULL STACK?

אם נחזור עשר שנים אחורה בזמן ונסתכל על עולמות הפיתוח אנו נראה כי עולמות הפיתוח היו מאוד צרים ונישתיים, היה איש פיתוח המתעסק בצד שרת ומאידך איש פיתוח המתעסק בצד לקוח. כאשר אנחנו מדברים על מפתח פול-סטאק אנו מדברים על שילוב מושלם בין שני אלו. אז מה הם בעצם אותם צד שרת ולקוח?

      • צד לקוח – במסגרת צד לקוח איש הפיתוח עובד ללא לאות על החלק הקדמי של האתר (FRONTEND)  או לחילופין היישומים אותם הוא מנגיש למשתמש. תפקידו של המפתח בשלב זה הוא ליצור חווית משתמש לא פחות מטובה עבורה המשתמשים לצד שימוש בלא מעט שפות תכנות, סביבות עבודה וכלים פרקטיים אשר גורמים להרמוניה מושלמת בין צד הלקוח לצד השרת.
      • צד שרת – במסגרת עבודה בצד שרת איש הפיתוח עובד ללא לאות על מנת לפתח בצורה נכונה, חכמה ויעילה את צד השרת של הלקוח(BACKEND). צד שרת הוא הלכה למעשה מאחורי הקלעים של מה שאתם רואים בפרונט – עיבוד נתונים, מסדי נתונים ושאר פתרונות אחסון.

חוזרים אחורה בזמן: מה הופך את מפתח FULL STACK ליהלום?

עולם הפיתוח עשה שינוי משמעותי בשנים האחרונות ועושה רושם כי לא מעט בתי תוכנה החליטו שהגיע הזמן לוותר על אנשי פיתוח נישתיים אשר מתרכזים בראייה צרה על תחום מסוים והגיע הזמן למפתח בעל ראייה רחבה אשר מצליח לשלב בין מגוון רחב של שפות תכנות ומחזיק בארסנל גדול של יכולות. מפתח FULL STACK הוא הכלאה בין מפתח צד שרת לצד לקוח – למעשה מפתח אחד אשר מצליח לבצע את עבודתם של שני מפתחים שונים ועושה זאת ללא לאות תוך כדי הכרה מושלמת של סביבות העבודה והממשקים הרלוונטיים. כל אלו הופכים את מפתח הפול סטאק ליהלום בלא מעט עסקים, בתי תוכנה, סטארטאפים וחברות הייטק.

האם יש ביקוש לאנשי FULL STACK בשוק העבודה?

החלטתם ללכת על קורס FULL STACK ואתם שואלים את עצמכם האם יש ביקוש לאנשי FULL STACK בשוק העבודה, מחיפוש קטנטן במדורי העבודה בלינקדאין אנו יכולים לראות מאות ו/או אלפי משרות מדי חודש המחפשות אחר אנשי FULL STACK שיצטרפו לצוות העובדים שלהם. 

איפה ניתן ללמוד קורס FULL STACK?

ישנם לא מעט מקומות בהם תוכלו ללמוד קורס FULL STACK, אנו מאמינים כי אחד הדרכים הטובות והאיכותיות ביותר ללמוד פול-סטאק הוא באמצעות BOOTCAMP ייעודי בו תתרגלו כמה שיותר קוד וברגעים שהכי לא ציפיתם להם. יניב ארד מחזיק בBOOTCAMP ייעודי המיועד לאנשי פיתוח הרוצים לחזק את ארסנל הכלים שלהם ולהיות מפתחי FULL STACK ואף גם לחסרי ניסיון בתחום. הקורס מציע מתכונת למידה מיוחדת אשר במהלכה תשלבו בין טכניקה, פרקטיקה וניסיון ככל האפשר – כך שכל מי שיסיים את הקורס יצא אל שוק העבודה עם ידע עיוני לצד ידע מעשי.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

לטיפים ועדכונים

מוזמנים לעקוב אחרי באינסטוש

דילוג לתוכן