4 סיבות למה כדאי לכם להפוך למפתחי Full Stack?

יש לכם את זה בכל הקשור בטכנולוגיה ובא לכם לדעת יותר איך אתרים עובדים? יש אנשים שמעדיפים יותר את הצד האמנותי יותר של פיתוח אתרים ויש אחרים שמעדיפים את הצד הטכני. אבל יש את הקבוצה השלישית של האנשים שאוהבים ומכירים את שני הצדדים. הקבוצה הראשונה היא למעשה מפתחי הקצה (frontend) והקבוצה השנייה היא של מפתחי הצד האחורי (backend) והקבוצה האחרונה היא הקבוצה של מפתחי Full Stack. 

אנחנו עדים לעלייה בביקוש למפתי פול סטאק, יותר ויותר חברות מחפשות נואשות אנשי מקצוע מוכשרים שיודעים לסגור את כל הקצוות. 

במאמר הבא נדון בנוגע לסיבות מדוע כדאי לכם להפוך למפתחי Full Stack. המשיכו לקרוא ותגלו.

מה זה בכלל מפתח Full Stack?

מפתח פול סטאק הוא מהנדס תוכנה שעובד הן בצד השרת והן בצד הלקוח של היישום. הוא בעל ידע פונקציונלי נרחב בכל הטכניקות, השפות והמושגים הנדרשים בפיתוח תוכנה. המונח פול סטאק מתייחס למעשה לטכנולוגיות ולכישורים הדרושים להשלמת פרויקט מקצה לקצה. 

היתרונות והסיבות להיות מפתח Full Stack

פיתוח פול סטאק יכול להראות מעט מרתיע לחלק מכם. אחרי הכל, צריך ללמוד למעשה כפול מהמידה שמפתחי קצה אחורי או קצה קדמי לומדים. יתרה מכך, ככל שהתעשייה מתפתחת יותר ויותר, תצטרכו ללמוד עם טכנולוגיות חדשות כדי לא להישאר מאחור. אבל הידע העצום הזה מגיע עם יתרונות רבים:

  1. ביקוש גבוה

הביקוש למפתחי Full Stack עולה כל שנה בכ-20 אחוזים לפחות, והסיבה לכך היא שמפתחים אלה עובדים על כל פרויקט מתחילתו ועד סופו. מלבד זאת, חברות ההייטק מחפשות אנשי מקצוע כישרוניים שיכולים לעמוד בקצב של השור ולבצע בו זמנית יותר מתפקיד אחד.

על מפתחי פול סטאק ניתן לסמוך באופן מלא שהם מסוגלים לעבוד על סוגים שונים ורבים של פרויקטים בו זמנית. מפתחים אלה מכירים את היבטי הפיתוח כך שיוכלו לטפל בפרויקטים ביעילות רבה יותר.

  1. שכר גבוה

השכר הממוצע של מפתחי פול סטאק עומד על כ- 28,000 ש”ח בישראל. הם מקבלים שכר גבוה יותר מכיוון שהם מפחיתים את עלויות התפעול של החברה באופן משמעותי. הם יכולים לבצע עבודה של שניים או שלושה מתכנתים ממוצעים לבד, מה כשלעצמו חוסך הרבה כסף לחברה.

מפתחי הפול סטאק דרושים במגוון רחב של תעשיות, והיצע התפקידים שלהם הוא נרחב. הם יכולים לעבוד בבנקים, בחברות IT, בסטארטאפים ועוד.

  1. גמישות יצירתית

כמפתחי Full Stack אתם יודעים ומכירים היבטים נרחבים של סביבת הפיתוח. כתוצאה מכך, אתם יכולים לעבוד עם יותר גמישות. בנוסף לכך, בזכות העובדה שהם יודעים לעבוד גם על צד השרת וגם על צד הלקוח יש להם אפשרות לשליטה טובה יותר על המוצרים שהם מפתחים.

  1. פרודוקטיביות טובה יותר

מפתחי פול סטאק מכירים מגוון רחב של טכנולוגיות, בין אם מדובר על הוספת תמונות לעמוד האינטרנט או יצירת מסד נתונים, וזה מקנה להם יתרון משמעותי על פני מפתחים אחרים, מכיוון שהם יכולים לקבל החלטות טכניות מהר יותר ולראות את התמונה הגדולה.

לסיכום

בזכות העובדה שמפתחי Full Stack הם בעלי כישורים וידע נרחב הכולל את כל תהליך הפרויקט הם מבוקשים מאוד בתעשיות השונות. מפתחי פול סטאק הם יעילים מאוד עבור המעסיקים שלהם, והעבודה שלהם מגוונת מה שמעכב את השחיקה שלהם מהמקצוע הזה.

אם אתם שוקלים האם כדאי ללכת להתפתח לפול סטאק אנחנו ממליצים שתשקלו זאת לחיוב, כי מבחינת הקריירה שלכם זה הצעד הכי טוב שתעשו למען עצמכם.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן