הסבה מקצועית בתחום ניתוח הנתונים

אם טבלאות אקסל תמיד שימשו אתכם בכל דבר שעשיתם בחיים, וכעת אתם מחפשים אחר הסבה לקריירה מאתגרת ומניבה – כדאי שתכירו את תחום ניתוח הנתונים. תחום זה עוסק בתהליך בדיקה של מידע ונתונים הנאספים על ידי חברות שונות, זאת כדי ליצור תחזיות מדויקות המבוססות על אותם נתונים שנאספו וכך להגיע אל מסקנות שיאפשרו להגיע להחלטות מהותיות.

האחראים על תהליכי הבדיקה הם אנליסטים, שהינם אנשי מקצוע חשובים במיוחד עבור המטרות העסקיות של חברות וארגונים.

מיהם אנליסטים ומה תפקידם?

אנליסט, או אנליטיקאי, הינו בעל מקצוע העוסק בניתוח של נתונים מסוגים שונים כדי לגלות מידע מהותי, או לחילופין כדי להגיע להחלטות חשובות עבור צרכי החברה. בכדי לבצע את תהליכי הניתוח, האנליסט מבצע פעולות שונות לצורך כך כמו איסוף מידע ונתונים, אפיונם בהתאם לצורך ולאחר מכן עיבודם והסקת מסקנות שיובילו למטרה העיקרית עבורה נערך הניתוח.

אנליסטים מאיישים תפקידי מפתח במגוון חברות וארגונים עסקיים, כאשר אחד מהתפקידים הנחשקים בתחום הוא אנליסט של חברות הייטק. אנליסט כזה עובד במקביל לצוותי פיתוח של מוצרים דיגיטליים מתקדמים, ולכן עליו לרכוש את הידע המקצועי בתחום הכרוך בהיכרות של שפות פיתוח רלוונטיות.

כיצד ניתן להשתלב כמנתחי נתונים בחברות הייטק?

אנליסטים בחברות וארגונים שונים נעזרים באופן שוטף במערכות ויישומים ממוחשבים המסייעים להם בתהליכי הניתוח, זאת כדי שיוכלו לבצע בצורה יעילה ומסודרת יותר את תהליכי החישוב וכריית הנתונים על פי הנדרש מהם. כשמדובר על מנתחי נתונים בחברות הייטק, הצורך הוא באנליסטים מקצועיים המנוסים בשפות פיתוח שונות וכן ידע רלוונטי בתחום הפיתוח שיאפשר להם להבין את המידע והנתונים אותם הם צריכים לנתח.

באמצעות קורס Data Analysis אנליסטים מקצועיים, וגם כאלו מתחילים בתחום, יוכלו להשתלב במשרות מנתחי נתונים ומידע בחברות הייטק מצליחות וכך לחסוך את לימודי התואר בתחום פיתוח התוכנה שעשויים להימשך כמה שנים.

מה היתרון של קורס Data Analysis?

באמצעות קורס מקצועי זה, אנליסטים בעלי ניסיון בניתוח וכריית נתונים יוכלו להיכנס לניתוח נתונים בעולמות ההייטק, וכך לצבור ניסיון רב בתפקידים מקצועיים שיאפשרו להם להתכלכל בצורה מכובדת וגם ליהנות מתנאי עבודה טובים ונוחים.  קיימת דרישה הולכת וגדלה לאנשי ניתוח נתונים מקצועיים במגוון תפקידים וחברות, ולכן לאחר מעבר של קורס Data Analysis התלמידים יוכלו למצוא בקלות יחסית משרות נחשקות ותפקידי מפתח מעניינים.

בשונה מלימודי תואר בתחום התוכנה, כמו תואר במדעי המחשב או לימודי הנדסת תוכנה, קורסי פיתוח תוכנה כמו קורס ניתוח נתונים יאפשרו לתלמידים לרכוש את הכלים המקצועיים ביותר בזמן הקצר ביותר, זאת הודות למתכונת לימוד ממוקדת ומקיפה הכוללת לימוד פרקטי של שפת פייתון, שפת SQL ההכרחית לניתוח נתונים הקיימים במאגרי מידע, כלים לניתוח עסקי ועוד תחומי לימוד נרחבים נוספים.

לאיזה קהל יעד קורס Data Analysis מתאים?

הקורס מעניק ידע וכלים טכניים לניתוח נתונים בסביבות פיתוח, ולכן מסלול לימודים זה מתאים לאנשים המחזיקים בניסיון קודם של פיתוח תוכנה, ובפרט בפיתוח בעזרת שימוש בשפת קוד פייתון. עבור אנליסטים שאינם מחזיקים בניסיון ורקע של פיתוח, ניתן למצוא קורסי הכשרה מקצועיים המיועדים לחסרי ניסיון בפיתוח תוכנה, כך שבאמצעות הקורסים המעשיים התלמידים יוכלו לרכוש את הכלים הנחוצים לכניסה אל תהליכי פיתוח תוכנה וכתיבת שורות קוד.

כיצד לבחור קורס הכשרה מקצועי למתחילים בתחום פיתוח התוכנה?

תחום פיתוח התוכנה הוא מאתגר ומורכב, אך יחד עם זאת ניתן ללמידה עבור כל אדם שיש לו את הרצון והמוטיבציה להשתלבות במתכונת לימוד טכנית בבסיסה. כיוון שאנליסטים עוסקים באופן שוטף בתהליכי ניתוח נתונים המצריכים יכולות טכניות, הם יוכלו לצבור את הידע הדרוש בפיתוח תוכנה באמצעות קורסים ייעודיים למתחילים בתחום זה.

לשם כך מומלץ לבחור במסלול לימוד פרקטי ומקיף, המקנה לתלמידים את הידע והכלים הדרושים להיכרות ראשונית עם עולמות הפיתוח כמו מושגים חשובים, היכרות עם מסדי נתונים וכמובן שימוש בשפות פיתוח הדרושות לכתיבת שורות הקוד.

 

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן