למי מתאים קורס Full Stack?

 

אם אתם עובדים בפיתוח תוכנה וחיים בתוך עולם הפיתוח, הקונספט של Full Stack אינו חדש לכם וסביר להניח שאתם שומעים עליו לאחרונה יותר ויותר. אבל האם אתם באמת צריכים קורס Full Stack? האם זה מה שצריך כדי להתקדם בעולם פיתוח התוכנה? האם כל מפתח תוכנה צריך לרכוש יכולות Full Stack מקצה לקצה? ומה זה בכלל אומר מבחינת הידע המקצועי שיהיה עליכם להשלים? על כל אלה תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

קודם כל בקצרה – מה זה Full Stack?

Full Stack הוא מונח שמשקף את כל מעגל הארכיטקטורות בעולם התכנות, החל בחוויית המשתמש בצד הלקוח וכלה בדאטאבייסים בצד השרת. רובן המכריע של התוכנות המפותחות היום, כוללות בתוכן רכיב מרכזי של לקוח, אך מחויבות גם לדעת לעבוד עם תקשורת אינטרנט או אינטרה-נט ולכן מחויבות גם לכלול רכיבי שרת ודאטאבייס. באתרי אינטרנט ואפליקציות מובייל תמהיל רכיבי התוכנה הוא מאוזן אף יותר וכולל בתוכו רכיבים רבים מצד השרת ומצד הלקוח גם יחד. מפתח Full Stack הוא למעשה מפתח שיודע לתת מענה מקצה לקצה ולבצע את עבודת הפיתוח הנדרשת הן בצד הלקוח, הן בצד השרת, הן דאטאבייסים, הן חוויית משתמש ואפילו ניהול פרויקט.

 

קורס Full Stack – למי זה מתאים?

אחרי שתיארנו את הקונספט המרכזי של Full Stack, נשאלת השאלה האם היכולת המקיפה הזאת דרושה לכל מפתח תוכנה והתשובה היא לא. עולם התוכנה הוא עולם ענק ומגוון מאוד וכולל בתוכו שורה ארוכה של סוגי משימות תכנות ופיתוח, חלקן דורשות רמה פנומנלית של התמחות בתחום אחד ספציפי. מצד שני, פלטפורמות הפיתוח העומדות כיום לרשותם של מפתחי התוכנה הן כל כך יעילות, שמשימת הפיתוח הופכת ליותר ויותר קלה ומאפשרת למפתח מספיק מרחב בכדי להמשיך ולהרחיב את יכולותיו בתחומים משיקים לליבת ההתמחות שלו. ככלל, כל מפתח תוכנה שעובד עם פיתוח ווב ומובייל הוא מפתח שהאופציה של קורס Full Stack יכולה להתאים לו מאוד, לקדם אותו ולאפשר לו להעניק ערך גבוה יותר ללקוחותיו ו/או מעסיקיו. מצד שני, ישנם מתכנתים שבאופן מכוון בוחרים ליצור התמחות ספציפית בתחום אחד ספציפי, למשל מומחה דאטאבייסים אליו פונים סביב משימות מורכבות, שמחייבות מעגלי ידע נרחבים מאוד בתחום הספציפי. אם אתם לא מהסוג השני, אתם רוצים כבר מחר להירשם למסגרת המציעה לימודי Full Stack.

 

מתכנת עצמאי או מפתח בארגון – למי זה מתאים?

אם אתם מפתחים עצמאיים המציעים שירותים עצמאיים בתחום פיתוח הווב ו/או המובייל, קורס Full Stack הוא חובה עבורכם. לקוחות יעדיפו תמיד להזמין את שירותי הפיתוח להם הם זקוקים, מגורם שיודע לספק להם את כל צרכיהם תחת קורת גג אחת. אם אתם מפתחים בארגון, תוכלו כמובן להשלים לימודי Full Stack באופן עצמאי לטובתכם האישית, אבל ככלל היוזמה צריכה להיות מצד הארגון עצמו. ישנן היום מסגרות לימוד בעולם התוכנה, המציעות מסלולים ארגוניים להכשרת צוותי פיתוח שלמים במסגרת קורסים מותאמים אישית על פי צרכי הארגון. כאמור, יוזמה כזאת צריכה לרדת מהארגון בו אתם עובדים, אם כי תמיד אפשר להציף הצעה כזאת מלמטה למעלה בארגון, אם אתם חושבים שבאמצעות יכולות Full Stack תוכלו להציע ערך גבוה יותר ללקוחות הארגון ובהמשך לכך גם לבעלי המניות בו. מה שחשוב הוא, למצוא את המסגרת הלימודית שאכן יודעת להציע לכם את הלימודים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר ולעשות זאת במסגרת תכנית לימוד תמציתית, שקולעת בדיוק לתחומים הנדרשים לרכישת היכולת מבלי להתפזר, בתחום שקל מאוד להתפזר בו לכל עבר.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן