לימודי Java Script – האם זה באמת נחוץ לכם?

קשה לחשוב על בית תוכנה או אפילו על מפתח WEB עצמאי, שאינם מחזיקים בשליטה מלאה בשפת Java Script. יחד עם זאת, העובדה הפשוטה היא שיש גם כאלה והשאלה היא האם אכן אפשרי לנהל פעילות פיתוח WEB בעידן האינטרנט המודרני גם ללא שליטה מלאה בשפת הסקריפט החשובה הזאת. התשובה היא אינה חד משמעית ובשורות הבאות ננסה לבחון את שתי האפשרויות המרכזיות סביבה.

 

מכירים Java Script, לא שולטים

ישנם לא מעט אנשי פיתוח שרמת הידע שלהם שפת ה-JS היא ברמת ההיכרות הבסיסית. אנשי פיתוח אלה יודעים לבנות אתרים נהדרים בעזרת HTML על גרסאותיו החדשות ביותר, CSS וכלים נוספים ובנוסף יודעים גם לשלב פונקציונליות בסיסית מאוד באמצעות פקודות JS שכיחות. יחד עם זאת, היכולת של אנשי פיתוח אלה אינה קרובה לשום דבר שאפשר להגדיר כהתמחות, או כיכולת לתת מענה עכשווי לכל צורך תכנות וובי בסטנדרטים המקובלים בעולם זה, שלא לדבר על הסטנדרטים המתקדמים בו. האם זה חיוני עבור אנשי פיתוח אלה ללמוד את שפת התכנות Java Script לעומק? ובכן, אם אותם אנשי פיתוח רוצים להישאר במדרג הפיתוח הנמוך של פיתוח אתרים ופונקציונליות וובית בסיסית בלבד, הם בהחלט יכולים להישאר עם הידע הקיים אצלם ולכל היותר להיעזר בספריות קוד אונליין על פי הצורך. אין שום דבר מקצועני או מקצועי בהתנהלות כזאת ומן הראוי שכל איש פיתוח ישאף תמיד לספק ללקוחותיו את מגוון הפתרונות הגדול ביותר והמתקדם ביותר, אבל ברמה הבסיסית ביותר זה אפשרי להתנהל גם כך.

 

אנשי מקצוע ולא רק בשפת JS

מן הצד השני של המתרס, אפשר למצוא את אנשי המקצוע בעולם הפיתוח בכלל ובעולם של פיתוח WEB בפרט. אנשי מקצוע אלה מבינים, שכדי להעניק ללקוחותיהם את הפתרונות המתקדמים ביותר והתחרותיים ביותר בעולם האינטרנט הדינמי, הם חייבים להחזיק במעגלי ידע רחבים יותר מאלו שהם משתמשים בהם בפועל. מעגלי ידע אלה מסייעים לא רק בגיבוש ומתן פתרונות מבוססי Java Script, אלא בפיתוח חשיבת פיתוח מתקדמת בכלל, שמקרינה על פעילות הפיתוח כולה. בעוד אנשי פיתוח המסתפקים בהיכרות בסיסית עם שפת JS, מספקים מוצר לפי הספר, בשאיפה, הרי שאנשי מקצוע יודעים להציע חבילת שירות שכוללת פתרונות לצרכים שאפילו הלקוח לא מכיר וזה המצב ברובם המכריע של המקרים – הלקוח לא באמת יודע מה הוא צריך ואיש פיתוח שלא מחזיק במעגלי הידע הנדרשים, לא ידע להצביע על הצרכים החשובים וגם לא ידע לענות עליהם. מכל הסיבות האלה, אם אתם רוצים לבסס את עצמכם כארגון פיתוח או אנשי פיתוח מן השורה הראשונה, או לכל הפחות מהקצה העליון של השוק, היכרות מעמיקה, יסודית ורחבה עם שפת Java Script היא לא רק נחוצה, אלא הכרחית עבורכם.

 

היכן אפשר ונכון ללמוד Java Script?

לימודי Java Script מוצעים היום על ידי כל מוסד לימוד בתחום הטכנולוגיה והמחשוב. יחד עם זאת, מוסדות הלימוד השונים מציעים מסלולי לימוד שונים שמתאימים לקהלי יעד שונים ולא תמיד מוצע מסלול מקצועי לאנשי פיתוח מנוסים. בכל מוסדות הלימוד הטכנולוגי, תוכלו למצוא מסלולי לימוד רחבים ומקיפים שפונים לציבור הרחב ולאנשים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הפיתוח. עבור אנשי פיתוח מנוסים, נדרש מסלול מזורז, שגם ממוקד בידע שבאמת חסר לאיש הפיתוח ושבאמת יכול לסייע לו לרכוש את המקצועיות הנדרשת וגם מאפשר לו להמשיך בפעילות הפיתוח השוטפת שלו לצד השלמת הקורס. קורסים אלה יכולים להסתיים בתוך עשרות שעות בודדות, המרוכזות בפחות משבוע לימודים אחד, אם כי הקורסים הללו יכללו בדרך כלל גם מרכיב בולט של לימוד עצמי.

ככלל, אין צורך להפוך את בחירת מוסד הלימודים למסע כומתה, אבל זה בהחלט יכול לעזור אם תוכלו לקבל חוות דעת מקצועיות מאנשי פיתוח המתמחים בשפת Java Script וכבר עברו תהליך הכשרה דומה. זה גם יכול מאוד לסייע אם תוודאו שמוסד הלימודים בו אתם בוחרים, פונה גם לארגוני פיתוח ובתי תוכנה לצורך הכשרת צוותי הפיתוח שלהם ועושה זאת בגובה העיניים, באמצעות סגל מרצים בכיר ומנוסה. מעבר לכך, פשוט השלימו את הקורס על מנת שתוכלו להבטיח ללקוחות שלכם את חבילת הערך השלמה והרחבה ביותר בעולם פיתוח ה-WEB.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן