כל מה שחשוב לדעת על לימודי Java Script

 

עולם התוכנה מתחלק להמון קטגוריות, שיטות תכנות ורכיבי תוכנה, אבל שתי הקטגוריות המרכזיות בעולם זה כוללות את ארכיטקטורת הלקוח וארכיטקטורת השרת. צד הלקוח הוא הצד של לקוח הקצה, כלומר המחשב שבו רצה התוכנה, האתר או האפליקציה. צד השרת הוא הצד שבו מבוצעות פעולות של שליפת מידע, אחסון מידע ועיבוד מידע בהתאם לפעולות שמבצע הלקוח בתוכנה, אתר או אפליקציה. לכל אחת מהארכיטקטורות הללו ישנן שפות תכנות ייעודיות. כך למשל, Java Script היא שפת התכנות השכיחה, הפופולאריות וגם היעילה ביותר לתכנות צד הלקוח בעוד Python, PHP ועוד, הן תוכנות לצד השרת.

 

נכנסים לעולם התכונה – באיזה דלת להיכנס?

אם אתם מחפשים את נתיב הכניסה שלכם אל תוך עולם פיתוח התוכנה, הדלת של Java Script היא ללא ספק הדלת הנכונה ביותר עבורכם. המדובר בשפת תכנות לקוח, שקיימות ומיושמת בכל תוכנה, בכל אתר ובכל אפליקציה. ישנן כיום אינספור ספריות JS, כלומר קודים מוכנים להרצה שפותחו על ידי ציבור מפתחי התוכנה ועומדים לרשות כל יתר המפתחים לשימוש חופשי או בתשלום. כך למשל, אם אתם רוצים לייצר פונקציונליות מסוימת בממשק המשתמש של הלקוח, תוכלו לפתח את הפונקציונליות הזאת בעצמכם מא’ ועד ת’, או שתוכלו להשיג ספריית JS שכבר כוללת את הקוד שמבצע את הפונקציונליות הזאת, כך שרק תצטרכו לשלב אותו בקוד הכולל שלכם בקלות ובמהירות.

אבל Java Script כנקודת הכניסה שלכם אל עולם התוכנה זה לא שאלה של קלות עבודה, אלא של ורסטיליות, שימושיות וביקוש. כל אפליקציה, כל אתר וכל תוכנה המפותחים היום, כוללים בתוכם החל מאלמנטים ספציפיים של JS ועד קודים ארוכים ומורכבים של JS, ליצירת הפונקציונליות הנדרשת.

 

היכן ניתן ללמוד את השפה?

לימודי Java Script מוצעים היום בכל מסגרת לימודים בתחום מדעי המחשב והתוכנה. באפשרותכם להשתלב במסלול לימודי תעודה המיועד לציבור הרחב ולאנשים המבקשים לעשות את הצעדים הראשונים שלהם בתחום זה, או לבחור במסלול הפונה אל מפתחים מנוסים ומקצועיים, המבקשים להרחיב את היכולות שלהם בתחום התוכנה, לרכוש את היכולות הנדרשת בארכיטקטורת הלקוח או פשוט להעמיק את הידע שכבר יש להם ב-JS. בבחירת המסגרת הלימודית, חשוב כמובן לבחור מסגרת מומלצת שיודעת להציע סטנדרטים גבוהים של מקצועיות, אך חשוב עוד יותר לבחור במסגרת שיודעת להציע לכם את המסלול המתאים לכם ביותר.

אם אתם מפתחים מנוסים המבקשים ללמוד Java Script, תוכלו להשתלב בקורס JS למפתחי תוכנה. אם, לעומת זאת, אתם ארגון המבקש להכשיר את כל צוות הפיתוח שלו בשפת JS, חשוב מאוד שתמצאו מסגרת לימודית שמתמחה בהכשרות מקצועיות לצוותי פיתוח בארגונים. מסלולי לימוד ארגוניים הם מסלולים בהם ניתן לבצע התאמה אישית של החומר הנלמד בהתאם לצרכים ודרישות הארגון הספציפי וכמובן להבטיח הכשרה מהירה ומזורזת לצוות הפיתוח, על מנת להבטיח מינימום פגיעה בשגרת העבודה של פיתוח התוכנה בארגון.

 

כלי פיתוח שחשוב להכיר

במסגרת לימודי שפת תכנות JS, חשוב מאוד גם להכיר את כלי הפיתוח העומדים היום לרשות מפתח התוכנה. כלים אלה, כמו פלטפורמת Angular של גוגל, מספקים למפתח סביבת פיתוח מיטבית, המציעה לו את כל האמצעים הנדרשים לו על מנת לבצע פיתוח מקצועי ומנגישה עבורו מבחר גדול של ספריות קוד JS מוכנות, אותן הוא יכול ליישם בקלות ובמהירות ולחסוך שעות וימי תכנות רבים. בבחירת מסגרת הלימודים ללימודי Java Script, חשוב מאוד לבחון את הסילבוס/ תכנית הלימודים ולוודא, שאכן ישנה התייחסות מעמיקה גם לנושאים אלה ולא רק למושגי היסוד של התוכנה.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

לטיפים ועדכונים

מוזמנים לעקוב אחרי באינסטוש

דילוג לתוכן