קורס Full Stack – גם למי שכבר יודע JS

 

כל מפתח תוכנה בתחום הווב והמובייל מבין את החשיבות הרבה של הרחבת סטאק היכולות שלו לארכיטקטורות נוספות והיבטים נוספים בשלבי הפיתוח של פרויקט תוכנה. זאת הסיבה, שמפתחים רבים מתעניינים בהשלמת מעגלי הידע שלהם במסגרת קורס Full Stack ייעודי. מצד שני, אם אתם מגיעים מרקע עם התמחות בתחום ספציפי, כמו למשל ידע מעמיק בשפת JavaScript, אז למה אתם צריכים לעבור את הקורס כולו? האם תצטרכו לשבת בכיתה ולהקשיב לשיעורים תאורטיים על JS, כשכבר אי אפשר ללמד אתכם כלום בתחום הזה? ובכן, במידה מסוימת, התשובה היא כן, אבל כמה כן – זה כבר תלוי בשיטת הלימוד ובהיבט זה, שיטת הלימוד הטובה ביותר היא שיטת הלימוד המעשי – לקפוץ למים.

 

קודם כל, איפה בדיוק הבעיה?

ובכן, מפתחי תוכנה רבים המעוניינים להשלים את סטאק היכולות שלהם עם קורס Full Stack, תוהים בינם ובין עצמם, האם הם באמת צריכים קורס שלם שאולי חצי ממנו יוקדש לתחום שהם כבר מומחים בו. הרי כל מפתח תוכנה המשתלב בלימודי Full Stack מגיע מנקודת פתיחה מסוימת, שמייתרת עבורו את הלימוד של תחום מסוים בסטאק ועיקר העניין שלו הוא בחלק שאותו הוא לא באמת מכיר. השאלה היא עד כמה מדובר באמת בבעיה והתשובה היא שלא באמת מדובר בבעיה, אם כי כל מפתח תוכנה צריך אכן לדעת שחלק מהחומרים בקורס יהיו חומרים שהוא אכן מכיר ואולי מכיר טוב מאוד. יחד עם זאת, מסגרות רשמיות המלמדות היום את הקורס, יודעות לנהל את הקורס בצורה כזאת, שלא רק תמזער את הבעיה הזאת אלא תהפוך אותה להזדמנות של ממש.

 

שיטת הלימוד המעשי בלימודי Full Stack

אחת הטכניקות הטובות ביותר להתמודדות עם “הבעיה” אותה ציינו לעיל, היא שיטת הלימוד המעשי. המדובר למעשה בקורסים שבהם מקבל התרגול המעשי מול המקלדת, את נתח הארי של הקורס כולו. התלמידים מקבלים רקע תאורטי ומשם נדרשים לקפוץ אל המים ולפתור תרגילי Full Stack מקצה לקצה. איך זה פותר את הבעיה? ובכן, את החלק בתרגיל שעוסק בהתמחות שלכם, תוכלו להשלים בקלות ובמהירות, מה שיאפשר לכם לפנות את עיקר המאמץ ללימוד של מה שאתם באמת צריכים להשלים. את הלימוד הזה תעשו בצורה של התמודדות אישית, שגם תבטיח התאמה אישית של החומר הנלמד וגם תסייע לכם בפיתוח החשיבה הייחודית שבה צריך להחזיק כל מפתח Full Stack. שיטה זו מאפשרת לכל תלמיד במסגרת קורס Full Stack, להתמקד אך ורק במעגלי הידע שבאמת חסרים לו. מפתחים שמגיעים מארכיטקטורת לקוח, יוכלו להשלים את החלק הזה בתרגול בקלות ובמהירות ויקדישו את עיקר המאמץ בלימוד ארכיטקטורת השרת והדאטבייס ולהיפך – מפתחים המגיעים מארכיטקטורת השרת, יוכלו להקדיש את עיקר המאמץ בלימוד ארכיטקטורת הלקוח.

 

לא כל מסגרת לימודים מציעה את זה

אחרי שאמרנו את זה, האופציה של לימודי קורס Full Stack בשיטה המעשית היא אופציה לא שכיחה במיוחד, בדרך כלל בגלל רמת הצוות המקצועי, הרקע של התלמידים והיכולות של המסגרת עצמה. ישנן מסגרות בודדות ובהן גם מתי מעט, שפשוט יודעים לעשות את זה נכון. מודלים לימודיים שמקדישים את הרוב המכריע של הקורס לתרגול מעשי, אך יודעים להעניק לתלמידים גם את הרקע התאורטי הנדרש בדיוק במינון הנדרש ובשלב הנדרש. כל זה, בהשלמה של סגל מרצים סופר מקצועיים, מאפשרים לכל מפתח תוכנה להשתלב בלימודי Full Stack ולהשלים אותם מבלי להרגיש ולו לרגע אחד, שהוא מבזבז את זמנו על מה שהוא כבר יודע.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן