קורס Full Stackְְ – תאוריה מול מעשה

תהליך הלימוד של פיתוח תוכנה הוא תהליך שבו נדרש התלמיד לרכוש ידע תאורטי נרחב מאוד. מן הצד השני, תהליך הפיתוח עצמו הוא תהליך מאוד מעשי ופרקטי. את זה אפשר כמובן לומר על כל מקצוע, אלא שישנם מקצועות שבהם תרגול מעשי יכול לספק את הנתיב הטוב ביותר גם לרכישת הידע התאורטי. למעשה, עם טכניקות הלימוד הנכונות, אפשר לקצר כל קורס מקצועי בעשרות אחוזים, להבטיח חוויית לימוד מהנה ואפקטיבית יותר לתלמידים ולייצר בוגרים בעלי רמה מקצועית גבוהה הרבה יותר. במקרה של קורס Full Stackְְ, המיועד לאנשי פיתוח בעלי רקע, דברים אלה נכונים עוד יותר.

 

שיטת הלימוד המעשי

אחת הדוגמאות הקלאסיות שמבטאות את הפער בין לימוד תאורטי למעשי היא הדוגמא של “לזרוק אותו למים”. כדי ללמד אדם לשחות, אפשר להציג בפניו המון סרטונים שמסבירים את התנועות הנדרשות, להציג מצגות שמסבירות נתונים טכניים שונים לגבי חוויית השחייה וכן הלאה, אבל בסופו של דבר, הלימוד עצמו מתבצע בתוך המים, כשהתלמיד צריך להתמודד עם הסיטואציה בזמן אמת. זה לא אומר שהסרטונים מיותרים והידע התאורטי מיותר. זה רק אומר שהם צריכים לקבל את הזמן המתאים להם ואת תשומת הלב לה הם ראויים ולא מעבר לכך. את מרבית תהליך הלימוד נרצה תמיד להעביר בתוך המים וכך זה נכון גם בתחום פיתוח התוכנה ובמיוחד במקרה של קורס Full Stackְְ.

 

לימוד מעשי של Full Stack

לימודי Full Stack הם לימודים ייעודיים למפתחי תוכנה בעלי רקע וניסיון, אם כי מוצעים גם לאנשים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם התוכנה. במקרה האחרון, בהחלט נרצה להקדיש חלק ניכר מן הקורס ללימוד התאוריה של פיתוח התוכנה, המושגים, הפקודות, התהליכים וכדומה. יחד עם זאת, מפתחים מקצועיים ובעלי ניסיון אינם נדרשים לאותה רמה של לימוד תאורטי, שכן הידע כבר נמצא בתוכם והם רק צריכים לעדכן אותו, להתאים אותו ומעט להרחיב אותו. בהתאם לכך, קורס Full Stackְְ למפתחי תוכנה הוא קורס שאמור ברובו להיות מעשי, להתבסס על תרגילים, אתגרי תכנות בקנה מידה מלא ומשימות שאיתן צריך התלמיד להתמודד באופן עצמאי. מן הסתם, ללא הידע הנדרש, לא ידע התלמיד כיצד להתמודד עם המשימות, מה שיחייב אותו לפנות לספרים ולמקורות המידע התאורטיים, כדי לייצר את ההבנה הנדרשת  להמשך התרגיל. הייחודיות של שיטת לימוד זו היא כפולה: התלמיד גם לומד לחשוב חשיבת פיתוח מתקדמת וגם נהנה מלימוד מותאם אישית.

 

תרגול מעשי, במיוחד בלימודי Full Stack

קורס Full Stackְְ הוא קורס אליו מגיעים מפתחי תוכנה שונים מרקעים שונים ועם נקודות פתיחה שונות. ישנם מפתחים המגיעים עם ידע מעמיק מאוד ב-JS ואחרים מגיעים עם התמחות ב-Python. שיטת הלימוד המעשית, מאפשרת לכל אחד מהתלמידים למקד את תהליך הלימוד שלו במה שחסר לו ספציפית, במקום שיצטרך לשבת בכיתה ולהקשיב למידע תאורטי שהוא כבר מכיר בעל פה. הלימוד המעשי המבוסס על תרגול דרך המקלדת, מאפשר לכל תלמיד לרוץ בחלק הפרויקט שבו יש לו התמחות והיכרות ולרכוש ידע תאורטי נדרש באופן עצמאי היכן שנדרש לו. לימוד מעשי, על כן, על אף שהוא מותאם לכל סוגי הקורסים ותחומי הלימוד, מתאים במיוחד למקרה של לימודי Full Stack. ואחרי שאמרנו את כל זה, כל קורס Full Stackְְ צריך לכלול בתוכו גם אלמנט של לימודים תאורטיים, המהווים נדבך חשוב, קריטי והכרחי בהשלמת הקורס בהצלחה. הוא רק צריך להיות בהיקף הנדרש ולא מעבר לכך וזה בדיוק מה שמציעה שיטת הלימוד המעשית.

 

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

לטיפים ועדכונים

מוזמנים לעקוב אחרי באינסטוש

דילוג לתוכן