כניסה לעולם ההייטק ללא ניסיון בפיתוח תוכנה

 

כשמדברים על עבודה בתחום הייטק ההקשר המיידי שנעשה הוא על מפתחי תוכנה מנוסים האחראים על תפקידים טכניים כמו מערכות מידע, סייבר וכמובן פיתוח מוצרי תוכנה מורכבים. בשונה ממה שנהוג לחשוב עולם ההייטק איננו מורכב אך ורק מאנשי פיתוח מקצועיים שכבר מגיל קטן ידעו כי יהיו מתכנתים, אלא ישנם לא מעט תפקידים אותם מאיישים אנשי מקצוע מנוסים בתחומים שונים כמו ניהול פרויקטים, פיתוח עסקי, שיווק, תוכן, אנליסטים ועוד עשרות משרות נוספות.

קריירה בהייטק ללא רקע בתכנות – זה אפשרי?

משום שיש סוגים שונים של תפקידים שחברות הייטק, ניתן לומר כי כל אחד יכול להשתלב בעולם ההייטק, זאת מבלי לרכוש ניסיון קודם בתחום פיתוח התוכנה הדורש ידע והבנה בשפות קוד שונות. עבודה בהייטק דורשת הבנה וידע בתהליכים עסקיים, מסחריים וגם טכניים הנשענים על פיתוח וחדשנות בעולמות טכנולוגיים ולכן נדרשת התמקצעות מסוימת במונחים חשובים מעולמות אלו.

לכן כמו כל קריירה בכל תחום אחר, על כל עובד בהייטק לרכוש את הידע הנחוץ למהלך עבודתו כדי להצליח לתרום לחברה בה הוא עובד, ולהשתלב באופן מתאים עם תהליכי פיתח שונים המבוצעים על ידי אנשי פיתוח תוכנה.

אילו תפקידים ניתן למצוא בחברות הייטק?

כאמור, ישנם סוגים שונים של תפקידים ומשרות אותם ממלאים אנשי מקצוע מנוסים שאינם מתכנתים כמו לדוגמה מנהלי פרויקטים של צוותי פיתוח. אנשי מקצוע אלו אחראים על ניהול תהליכים שונים המבוצעים על ידי חברי הצוות בחברה, כאשר הם אלו המשמשים כחוט המקשר בין צרכי הלקוח למוצר התוכנה המפותח על ידי המתכנתים.

תפקידים נוספים שאינם מצריכים ידע בפיתוח תוכנה הם תפקידי שיווק או פיתוח עסקי, המצריכים מהעובדים למנף את המוניטין של החברה או לנהל את תהליכי הפיתוח העסקיים המבוצעים בחברה.

ואם בכל זאת רוצים להשתלב כמפתחי תוכנה מתחילים?

למרות שיש מגוון תפקידים בהייטק בהם ניתן להשתלב כדי להיכנס לתחום קריירה מבוקש ומצליח, אנשים רבים נושאים את עיניהם דווקא לתפקידים המאתגרים של מפתחי תוכנה. אנשי מקצוע אלו עוסקים במכלול של תהליכים טכנולוגיים המצריכים מהם קריאה וכתיבה של שורות קוד, בהתבסס על שימוש בשפות קוד נפוצות באמצעותן הם מעבירים הנחיות למחשב וכך למעשה יוצרים ומפתחים מוצרי תוכנה חדשניים.

כדי להשתלב בתפקיד מרתק זה, יש לרכוש את הכלים המקצועיים לפיתוח תוכנה באמצעות מסלולי הכשרה מתאימים. קיימת אפשרות ללימוד מקיף וממושך באמצעות מתכונת לימודים אקדמיים, כמו לימודי תואר במדעי המחשב, או לחילופין להירשם אל  קורס מקצועי וממוקד המאפשר ללמוד פיתוח תוכנה בצורה פרקטית באמצעות הכרת שפות פיתוח רלוונטיות, וכך להתחיל לרכוש את הכלים המקצועיים הדרושים לצורך השתלבות כמפתחים בחברות הייטק.

מה היתרונות של קורסי פיתוח תוכנה מקצועיים?

בשונה מלימודים במסלול אקדמי הנמשכים כמה שנים, קורסי פיתוח תוכנה מועברים בזמן קצר יותר של כמה חודשים. הסיבה לכך היא מתכונת הלימוד שכל מוסד לימוד מציע, בזמן שמוסד אקדמי מעניק ידע מקיף ועיוני בעיקרו בתחום המחשוב הטכני, מוסד לימוד מקצועי המציע קורסים בתחום מאפשר לתלמיד להתמקצע באופן ממוקד ופרקטי בכל שפת פיתוח אותה הוא מעוניין ללמוד.

כך לדוגמה תלמידים ללא כל ניסיון בפיתוח תוכנה המעוניינים להיכנס אל התחום, יוכלו להירשם אל קורס Python מקצועי שיקנה להם את הידע והכלים לפיתוח מוצרי תוכנה המבוססים על שפת הקוד של Python. מדובר על שפת פיתוח פשוטה להבנה וידידותית למשתמש, כך שגם חסרי ניסיון קודם יוכלו להצליח לכתוב שורות קוד ובהמשך להתמקצע בצורה נגישה יותר לתחום טכני מורכב ומאתגר כמו פיתוח תוכנה.

כיצד ניתן למצוא מסלולי לימוד ייעודיים למתחילים?

מוסדות לימוד המעבירים קורסי פיתוח מקצועיים מעניקים לכל תלמיד את הידע הדרוש לו, באמצעות היצע של קורסים שונים המותאמים לקהלי יעד מגוונים כמו מתכנתים מתחילים וגם מתכנתים מנוסים בעלי ניסיון קודם בפיתוח, המעוניינים להיחשף אל תהליכים ופיתוחים חדשניים בתחום.

משום כך חשוב לבחור את מסלול הלימוד המתאים ביותר עבור מתכנתים מתחילים, הזקוקים לכלים המקצועיים המפורטים ביותר שיעניקו להם את הבסיס להבנת מושגים ותהליכים הקשורים אל פיתוח תוכנה. המסלול האידיאלי לכך הוא זה המציע מתכונת לימוד פרקטית הכוללת תרגול רב של כתיבת שורות קוד, כך שהתלמידים יוכלו לצבור ניסיון וידע בצורה הטובה ביותר.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

לטיפים ועדכונים

מוזמנים לעקוב אחרי באינסטוש

דילוג לתוכן