איך להפוך למתכנתים ללא תואר אקדמי?

תמיד חלמתם להיכנס לעולם ההייטק? אין זה סוד כי אנשי פיתוח תוכנה הם בין אנשי המקצוע המבוקשים ביותר בתעשייה זו – ולכן אם אתם רוצים להתחיל לעבוד בהייטק ולהיחשף אל קריירה מאתגרת, עולם חדשני וכמובן שכר מתגמל כדאי שתהפכו להיות מתכנתים.

מקובל לחשוב כי מתכנתים הם אנשים שעברו לימודים ארוכים ומקצועיים במוסד אקדמי כזה או אחר, אך למעשה מחשבה זו איננה מבוססת לחלוטין, כיוון שניתן לרכוש את הידע הדרוש בתכנות גם באמצעות קורסי פיתוח תוכנה מקצועיים.

מהם קורסי פיתוח תוכנה ומה היתרונות בהם?

קורסי פיתוח תוכנה מבוססים על מתכונת לימוד פרקטית ויעילה יותר, בשונה ממתכונת לימוד אקדמאית הנפרסת על גבי שלוש עד ארבע שנים. באמצעות הצטרפות אל קורס פיתוח תוכנה, התלמידים יוכלו להתמקצע בנושא ו/או שפת פיתוח מסוימת באופן מעמיק ויסודי וכך יצליחו להקדיש את מלוא המשאבים להתפתחות מקצועית בתחום זה.

בדרך הזו גם תלמידים חסרי כל ניסיון קודם בפיתוח תוכנה יוכלו להשתלב בתחום מרתק זה, ללא צורך בהצגת כישורים קודמים והשכלה תיכונית כפי שנדרש בקבלה ללימודים אקדמאיים. עבור אלו ששפות פיתוח וניהול תהליכי פיתוח מעניינים אותם, מדובר על פתרון מצוין כיוון שכך הם יוכלו להיכנס לתחום התכנות באופן פשוט בהתבסס על הנחישות והרצון שמובילים אותם בדרך להפוך למתכנתים מנוסים.

אילו קורסים מיועדים לחסרי ניסיון בתכנות?

כיום ניתן למצוא מגוון עשיר של קורסי פיתוח תוכנה המיועדים לקהל יעד שונה, כך שנוסף לקורסים מקצועיים עבור מתכנתים מיומנים ניתן למצוא גם קורסי תכנות למתחילים המעוניינים לעשות את צעדיהם הראשונים בעולמות פיתוח התוכנה:

  • קורס Python – מדובר על שפת פיתוח ידידותית וקלה ליישום, הודות לתהליכי כתיבת קוד מהירים ויעילים, ולכן קורס Python הוא אחד מהקורסים המומלצים ביותר לתלמידים חסרי ניסיון התחום המעוניינים ללמוד תכנות.
  • קורס FullStack – קורס מקצועי ומקיף המעניק למתכנתים מתחילים, וכן כאלו ללא כל ניסיון, את הכלים והידע לפתח אתרים ויישומים מבוססי WEB באופן נגיש ופרקטי. טכניקת פיתוח זו מבוקשת במיוחד, כיוון שבעזרתה מתכנתים יוכלו להתמקצע בעולם הפיתוח מבוסס דפדפנים, התוספים חלק נכבד ומהותי ממוצרים רבים ושימושיים עבור לקוחות מכל רחבי העולם.
  • קורס ++C – שפת פיתוח טכנית אך פרקטית, המעניקה לתלמידים את הידע בפיתוח תוכנות וחומרות ויצירת אינטגרציה בין כמה מערכות שונות. קורס זה מוכר גם בשם #C או C שארפ, והוא מעניק ללומדים היכרות מעמיקה עם סביבת הפיתוח .NET המשמשת את המתכנתים ליצירת תוכנות וחיבור בין ממשקים.

כיצד לבחור מוסד לימוד מקצועי ואיכותי בתחום?

הדרך לכניסה אל עולם פיתוח התוכנה בצורה חלקה ונגישה היא באמצעות בחירת מסלול לימודים פרקטי, שיעניק לתלמידים ידע מעשי ויסודי בנוגע לתכנות בעולמות ההייטק. ניתן למצוא מגוון מוסדות לימוד המציעים מתכונת לימודים ייעודית עבור מתכנתים מתחילים או מתקדמים, אך כדי להצליח ולשגשג בתחום חשוב לבחור את מוסד הלימודים שיעניק תכנית לימוד עניינית וממוקדת במטרה – שהיא להפוך להיות מתכנת מנוסה ומקצועי.

תכנית לימוד כזו תותיר בצד את הידע העיוני המועבר לתלמידים כמו הרצאות ממושכות המלוות במצגות מורכבות, ותתמקד בהקניית ידע מעשי ונרחב בפיתוח תוכנה הכולל תרגול אינטנסיבי בכתיבת שורות קוד.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן