קורס Node – כל מה שחשוב לדעת

כפי שיודע כל מפתח תוכנה, תהליך התכנות הוא תהליך מתגלגל, שלאורכו נדרשות אינסוף בדיקות תוך כדי תנועה. בדיקות אלה מבוצעות באמצעות סביבת הרצה, בה מורצת התוכנה באופן שניתן לבחון את התפקוד שלה ואת השפעת שינויי או תוספות הקוד שביצענו. אבל מה קורה כשהיישום שלנו צריך לעבוד מול שרת? איך אנחנו יכולים לבדוק את התוכנה שרצה על המחשב שלנו אל מול שרת שלא קיים? אתגר זה קיים כמובן עבור כל סביבת תכנות בארכיטקטורת לקוח ובצד הלקוח אין שפה פופולארית יותר מאשר JavaScript, מה שהופך את Node.js למאסט עבור כל מתכנת בסביבת לקוח.

 

מה זה Node?

ובכן, כפי שאמרנו קודם לכן, האתגר בתכנות בצד הלקוח, במיוחד ביישומי ווב ומובייל, שבאופן מובנה עתירים בפעילות מול שרת מרוחק, הוא לדמות את ההתנהלות של התוכנה בצד הלקוח מול השרת המרוחק. פלטפורמת Node אותה תוכלו ללמוד במסגרת קורס Node מקצועי, מספקת לכם בדיוק את הפונקציונליות הזאת. הפלטפורמה מאפשרת לכם להריץ את קוד ה-JS שלכם על גבי תהליך במחשב עצמו במקום בדפדפן, עם גישה למערכת ההפעלה, קבצי המערכת וכל יתר הרכיבים הנדרשים על מנת לדמות עבודה מול שרת מרוחק. האמת היא שלאורך שנים ארוכות ידעו מתכנתים להסתדר גם בלי זה, אבל לא ללא מחיר. חוסר היכולת לבחון את הדברים בזמן אמת, הוביל להתארכות משמעותית של פרויקטים, יצירת מורכבות בהרצה ראשונה ותהליכים ארוכים של בדיקות ותיקונים בצורה מסובכת ומסורבלת. מערכת Node פותרת את כל זה והופכת את השרת המרוחק לחלק בלתי נפרד מתהליך התכנות בזמן אמת.

 

היכן תוכלו ללמוד קורס Node?

ובכן, Node הוא לא בדיוק נושא שאיתו עושים את הצעדים הראשונים בעולם התכנות ופיתוח התוכנה. אנשים שמעוניינים להיכנס לעולם התכנות ילמדו בדרך כלל שפת תכנות ספציפית או ייכנסו למסלול הכשרה מקיף יותר, שיעניק להם בסיס רחב להשתלבות בתחום פיתוח התוכנה. על כן, קשה להאמין שתוכלו למצוא קורס Node למתחילים ובמיוחד לציבור הרחב שאין לו כל רקע בתחום הפיתוח. אבל זאת דווקא בשורה מצוינת עבורכם, אנשי פיתוח שכבר צברו ניסיון בתחום פיתוח התוכנה ומעוניינים להרחיב את יכולות הפיתוח שלהם. בשורה מצוינת מכיוון שאת הקורס תוכלו ללמוד אך ורק במוסדות לימוד שעובדים עם מפתחים בעלי רקע, מה שאומר שמדובר במוסדות לימוד עם סגלי לימוד מקצועיים יותר, מסלולי לימוד תמציתיים יותר ועם אוריינטציה גבוהה יותר לנקודת הפתיחה של מפתח מנוסה ולא של אדם שזהו לו נושא הלימוד הראשון בעולם המחשבים.

 

האם קיים מסלול לימוד ארגוני?

התשובה היא בהחלט כן. קורס Node מוצע היום גם במסלולי לימוד ארגוניים, כלומר מסלולי לימוד אליהם יכול ארגון העוסק בתחום הפיתוח, לשלוח את כל צוות הפיתוח שלו על מנת לרכוש את הידע הנדרש ב- Node בתוך זמן קצר של ימים ספורים בלבד. הקורס נבנה בהתאמה אישית לצרכי הארגון הספציפי והמשתתפים מקבלים חומרים מקדימים, שיסייעו להשלים את הקורס בצורה מרוכזת ומהירה יותר על מנת לאפשר לצוות הפיתוח לחזור כמה שיותר מהר לעבודתו מבלי לפגוע בהתנהלות השוטפת של הארגון. בנוסף, מסלולים אלה מעניקים למשתתפים תמיכה וליווי צמודים בכל עת, גם לאורך הקורס וגם לאחריו. למעשה, מסגרות הלימוד בהן תוכלו למצוא את המסלול הארגוני של לימודי Node הן כנראה המסגרות הנכונות ביותר לכם, גם אם אתם מפתחים עצמאיים בעלי עסק עצמאי בתחום פיתוח התוכנה, או פשוט אנשי פיתוח המעוניינים להרחיב את סל היכולות שלהם באופן עצמאי וללא תלות בארגון בו אתם עובדים.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן