לימודי Python – שפת התכנות שפותחת דלתות

בכל בחירה של לימודי טכנולוגיה, חשוב מאוד לזהות את הפלטפורמות הטכנולוגיות המובילות בכל עת. בעולם תכנות המחשבים תוכלו למצוא כמובן מגוון רחב של קורסי תכנות בשפות שונות, אבל כל בחירה שתעשו סביב שפת התכנות שתלמדו, יכולה להכריע את הזדמנויות העבודה, ההתפתחות והקריירה שתעמודנה לרשותכם בהמשך הדרך. בכל הקשור לעולם תכנות המחשבים, Python היא ללא ספק שפת התכנות שאתם רוצים ללמוד כאן ועכשיו.

שפת תכנות Python – מה מיוחד בה?

ובכן, Python היא שפת תכנות אחת מיני רבות, אך ייחודה נובע מהדגש שהיא שמה על קריאות הקוד, כלומר הקלות בה ניתן לקרוא את הקוד ובהתאם לכך גם לכתוב אותו. מבלי להיכנס לקרביים שלה, נוכל רק לומר שמדובר בשפה מונחית עצמים (Object Oriented), שסביבה התפתחו פרדיגמות תכנות רבות, המאפשרות לכל מתכנת להביא את עצמו לידי ביטוי בצורה ייחודית, מקורית ויצירתית. זאת הסיבה, ששפה זו נחשבת לשפה השכיחה ביותר בקרב האקרים, גיקים של מחשבים ואנשי מחשבים העוסקים בפיתוחים המסתוריים ביותר בעולם ההייטק. נכון להיום, השפה קיימת בשתי גרסאות עוקבות, 2 ו-3 ותומכת בהרחבה אל שפות סקריפט אחרות כמו שפת C, C++, Java ו-C#.

לימודי Python – למי זה מתאים?

ככלל, לימודי Python מתאימים לאנשי פיתוח בעלי רקע בתחום התכנות, אם כי האפשרות ללמוד את השפה הייחודית הזאת פתוחה בפני כל אדם, גם אם זוהי לו שפת התכנות הראשונה שהוא לומד. יחד עם זאת, בהתאם לרמת ההיכרות שלכם עם עולם התכנות ובהתאם לניסיון שלכם בתחום זה, יהיה עליכם גם לבחור את הקורס המתאים. ישנם קורסים שנמשכים שנה ויותר ומיועדים להעניק לכם את התשתית הרחבה הנדרשת בתחום התכנות כשעל גביה תקבלו גם את השכבה הייעודית לשפת Python וישנם קורסים קצרים, בני מספר ימים בלבד. קורסים אלה מיועדים כאמור לאנשי פיתוח בעלי רקע בעולם התכנות, שפשוט רוצים להרחיב את היכולות שלהם, להעשיר את סל שפות התכנות שהם מסוגלים לעבוד עימן ולרוב גם ליצור התמחות מיוחדת בתכנות Python.

מה לומדים במסגרת הקורס?

כאמור, לימודי Python מיועדים לקהלי יעד שונים ונושאי הלימוד ומשך הקורס ייקבעו בהתאם לקהל היעד והרקע שאיתו הוא מגיע לקורס. יחד עם זאת, כל קורס פיתוח ב-Python חייב לכלול בעיקר את הנושאים הבאים:

  • היכרות עם Python – תשתית ומבוא לשפה לרבות גרסאות והתקנה
  • סוגי נתונים ואופרטורים
  • מערכים ואוספים
  • פונקציות
  • טיפול בחריגים
  • עבודה עם קבצים
  • אובייקטים ושכבות (Classes)
  • תכנות מונחה אובייקט
  • מודולים וחבילות
  • תהליכים

מרכיב נוסף חשוב מאוד בכל קורס Python הוא ספריות קוד ומסגרות עבודה (Frameworks). שפה זו היא כאמור שפה שפותחת פתח לכל מתכנת לבוא לידי ביטוי בצורה יצירתית ומקורית ובהתאם לכך פותחו סביבה אינספור ספריות קוד, שמהוות היום בסיס לדור המתכנתים הבא. היכרות עם ספריות אלה היא קריטית בכדי לייעל את תהליך התכנות ובכדי למצות את כלל היכולות שמציעה שפה, על בסיס הניסיון שנצבר בתחום. נתח משמעותי של הקורס צריך להתייחס בדיוק לנושא זה.

 היכן נכון ללמוד?

התשובה הקצרה – אצל הטובים ביותר. התשובה הארוכה – כדאי מאוד לקבל המלצות מחברים, בני משפחה או מכרים, שמכירים את התחום ויכולים לתת לכם המלצה על קורס Python מקצועי ואיכותי. יחד עם זאת, את ההמלצות הטובות ביותר תוכלו לקבל בדמותן של חוות דעת מקצועיות ממתכנתים ואנשי מחשוב, שחיים את התחום וגם מכירים את השחקנים הפעילים בשוק.

ישנם לא מעט מוסדות לימוד בתחום המחשבים ואפילו גורמים פרטיים קטנים המציעים קורסים שונים בתחום המחשוב. למעשה, יש לכם את היכולת ללמוד כל שפת תכנות גם באמצעות האינטרנט. יחד עם זאת, הסוד להצלחה בתכנות בכלל ובתכנות Python בפרט הוא, היכולת למקד את המאמץ סביב הדברים החשובים ולספוג את הבסיס ואת הידע לאחר שעברו עיבוד על ידי אנשי מקצוע. בכל תהליך לימוד בתחום המחשבים ישנו תהליך של לימוד הבסיס ומיקוד סביב הדברים החשובים באמת. ישנם מוסדות לימוד בהם מעבירים לכם את הקורס על בסיס מתודולוגיה זו ומאפשרים לכם להגיע אל העיקר ולהתמקצע בו עם אפשרות להשלמות מינוריות תוך כדי תנועה. אלו הם המקומות בהם אתם רוצים ללמוד כל שפת תכנות ועליהם תוכלו ללמוד, כאמור, מאנשי מחשבים המכירים את השחקנים בתחום.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן