קורס Python – ללמוד דרך האצבעות

 

מן הסתם, כל תחום ידע בכל מקצוע, דורש רכישה מוקדמת של הידע התאורטי לפני שניתן לגשת אל שולחן העבודה. יחד עם זאת, היקף הידע התאורטי שיש לרכוש יכול מאוד להשתנות בהתאם לקהל היעד בקורס מקצועי. במסגרת קורס Python המיועד למפתחי תוכנה מנוסים ובעלי רקע, לימודי תאוריה נרחבים עלולים להוביל לשעמום, פיתוח גישה שלילית ובסופו של דבר, מחסומים בדרך למקצועיות. לעומת זאת, לימוד מעשי דרך האצבעות, במיוחד בכל הקשור לפיתוח תוכנה, יכול לספק את מודל הלימוד האולטימטיבי ובשורות הבאות נסביר מדוע.

 

חלקה של התאוריה במעשה

כל קורס בכל תחום שהוא, לא יכול להתבסס כולו על לימוד מעשי בלבד. בכל קורס שמטרתו להעניק מעגלי ידע חדשים למשתתפים בו, חייב להיכלל מרכיב תאורטי באמצעותו מניחים את בסיס הידע שכולל את מושגי היסוד, הכלים הבסיסיים ומעגלי הידע הפנימיים מהם ניתן לפרוץ החוצה. אלא שבשלב מסוים, הופכת התאוריה לעומס של פרטים אותם נדרשים התלמידים לשנן ולזכור כתנאי להתקדמות לשלב הבא. במקום זאת, מאפשר התרגול המעשי לא רק להטמיע את הידע ברמה הקוסנפטואלית, אלא גם ברמה החווייתית תוך צריבת הידע במוחו של התלמיד. על חשיבות התרגול המעשי נכתב כבר רבות וערכו הוכח באינספור מחקרים, אלא שמסגרות לימודיות רבות נמנעות ממנו בעיקר משיקולים לוגיסטיים ותפיסות עולם מיושנות.

 

היתרונות של לימוד מעשי

בכל לימודי פיתוח התוכנה ובכלל זה במסגרת קורס Python ובמיוחד כאשר לימודים אלה פונים לקהל יעד מנוסה ובעל רקע, אפשר לצפות לפערי ידע ותפיסה בקרב המשתתפים השונים בקורס. פערי ידע אלה הם אם כל הכישלונות של תלמידים עוד מימי בית הספר היסודי. כדי להתגבר על פערים אלה חייב המסלול הלימודי לכלול היבט של לימוד עצמי בקצב הנכון לתלמיד ועם הדגשים הנכונים לו. את הפתרון הזה בדיוק מעניק מודל הלימוד המעשי במסגרתו מקבלים כל התלמידים תרגולים מעשיים, שהשלמתם מבטיחה כי הלמידה הושלמה. במסגרת התרגול המעשי יכול כל תלמיד “לרוץ” היכן שהוא מרגיש בנוח והיכן שהוא מבין ויודע ובמקביל, להתעכב היכן שנדרש לו ידע חסר. בצורה זו, חווה כל תלמיד את תהליך הלימוד בצורה מותאמת אליו אך כולם מגיעים בסופו של דבר אל אותו קו סיום.

 

יכולות המסגרת הלימודית – קריטית

אחרי שאמרנו את כל זה, קורס Python הוא קורס שיכול להיות לא פשוט לתלמידים רבים, גם אם מדובר במפתחי תוכנה מנוסים. בנוסף לכך, תלמידים הנרשמים לקורס במסגרת רשמית, מצפים לתהליך לימודי מקצועי ולא לחוויית לימוד עצמי. בנקודה הזאת נכנסות לתמונה היכולות של המסגרת הלימודית בה מועבר הקורס. קורס Python מוצע היום על ידי מספר גדול של מסגרות לימוד רשמיות, חלקן פונות לציבור הרחב וחלקן לאנשי מקצוע מנוסים, חלקן מתמקדות במסלולי רכישת מקצוע, חלקם במסלולי הסבה וחלקם במסלולי תעודה. בכל מקרה ולכל אחת ממסגרות הלימוד הללו, אמורות להיות היכולות א’ להעניק לתלמידים את המסגרת התאורטית הראויה במינון ובמידה הנכונים, ב’ לבנות עבורם תרגול מעשי חכם ונכון וג’ לוודא שהתלמידים זוכים לכל הסיוע הנדרש גם ובעיקר לאורך התרגול המעשי.

יותר מדי מסגרות לימודיות נכשלות בלפחות אחד מהפרמטרים הללו ורבות מהן בכולם. אם אתם מפתחי תוכנה מנוסים ומבקשים להשלים קורס Python במהירות המרבית אך בהצלחה יתרה, מסלול לימוד מעשי דרך האצבעות הוא המסלול הנכון ביותר בשבילכם ואתם רק צריכים לוודא שאתם עוברים אותו במסגרת הלימודית המתאימה, שיודעת להעמיד לרשותכם סגל סופר מקצועי וזמין בכל עת להדרכה, ליווי וסיוע.

 

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן