Python – האם זאת שפת התכנות שאתם חייבים ללמוד עכשיו?

שפת התכנות Python היא שפת תכנות מונחת עצמים (Object Oriented) והיא ממש לא היחידה בקטגוריה הזאת. ובכל זאת, מדובר באחת משפות התכנות הפופולאריות ביותר ובעולם התכנות, פופולאריות שווה פונקציונליות, עומק תכנות, טווח יכולות ומרחב אפשרויות. ככל שהשפה פופולארית יותר, כך נוצרות סביבה יותר ויותר ספריות קוד, יותר השבחות נקודתיות ויותר טכניקות תכנות עבור מערכות מסוגים שונים ובתחומים שונים. מעגל הקסם הזה שרק מגביר יותר ויותר את הפופולאריות והשימושיות של Python, הוא בדיוק המעגל שגם אתם רוצים להצטרף אליו כאנשי תכנות ופיתוח.

 

הסוד של Python והסוד של הסוד שלה

במקור, הגורם המרכזי שהוביל להתפשטות של Python כשפה פופולארית בקרב מפתחים הוא האינטואיטיביות המובנת שלה והתחביר הקל והפשוט שעליו היא מבוססת. שני גורמים אלה הפכו את התכנות באמצעות שפה זו לתכנות קל, אינטואיטיבי ונגיש עבור כל איש תכנות ומפתח ואפילו עבור כל אדם שביקש לעשות את צעדיו הראשונים בעולם התכנות. זה היה הסוד המקורי של השפה, אבל גם לסוד הזה יש סוד – התרחבות השימוש בשפת Python יצרה בתורה מרחב גדול מאוד של כלים, ספריות קוד, טכניקות תכנות, שימושים וכמובן שיח מקצועי מקוון ברחבי האינטרנט, שכמו שיודע כל מתכנת, מסייע מאוד בתהליכי תכנות מורכבים ובלמידה. זה נכון שזה נשמע טוב מדי ודברים שנשמעים טוב מדי נתפסים אצלנו בדרך כלל כשיווק, אבל זוהי לגמרי האמת – שפת תכנות Python היא שפת התכנות הפופולאריות ביותר והוורסטילית ביותר היום לכל איש פיתוח, שגם אם לא עושה בה שימוש לכל רוחב פעילותו, יכול להיעזר בה בנגיעות ובתחומים ספציפיים בכל פרויקט תכנות.

 

מה לומדים במסגרת קורס Python?

ובכן, תכנית הלימודים בלימודי Python משתנה כמובן ממקרה למקרה בהתאם לקהל היעד אליו מיועד הקורס. קורס המיועד לציבור הרחב יהיה רחב ויסודי יותר מאשר קורס המיועד לאנשי פיתוח בעלי רקע מקצועי, שאינם זקוקים למעגלי הידע הבסיסיים. יחד עם זאת, בכל תחום נרצה לראות כמה מרכיבי מפתח ואלו הם: יסודות ומבוא לשפת Python, משתנים, פונקציות, תנאים, מחרוזות, לולאות, רשימות, מערכים, מבני נתונים, קבצים ועוד. יחד עם זאת ואחרי שאמרנו את זה, כתלות במוסד הלימודים בו אתם בוחרים לעבור את הקורס, עומדת בפניכם גם האפשרות לבצע התאמה אישית של תוכנית הלימודים של הקורס במסגרת קורס ארגוני לצוות הפיתוח בארגון. האתגר היחיד שנותר הוא מציאת אותו מוסד לימודים שאכן מציע לכם את האפשרות של תפירת קורס מותאם אישית לצוות פיתוח ארגוני ואת זה לא יודעים להציע כל מוסדות הלימודים בהם נלמד קורס Python.

 

אז איפה נכון ללמוד?

יש לכם אולי גישה טובה למחשבים ולשפות תכנות, אבל לבחור מוסד לימודים זה כבר סיפור אחר לגמרי וכלל לא בטוח שאתם יודעים איך לעשות את זה. אז נתחיל אולי בהמלצות שכדאי מאוד לחפש ולבקש מאנשי פיתוח שכבר פעילים בתחום. חברים, בני משפחה, שכנים וכמובן קולגות לעבודה, יכולים להיות מקור טוב להמלצה ולמידע חשוב על מוסד לימודים שבו כדאי לכם ללמוד ואשר יכול בדרך כלל גם להסביר לכם מדוע. מעבר לכך, כדאי להיכנס לאתר של מוסד הלימודים שמציע קורס Python ולבחון את מסלולי הלימוד שהוא מציע. מוסד לימוד שפונה לציבור הרחב בלבד, אינו מתאים לאנשי פיתוח המבקשים להרחיב את ההתמחות שלהם סביב Python. אבל גם אם מוסד הלימוד מציע מסלול ייעודי לאנשי פיתוח, זה עדיין לא הופך אותו למוסד הלימודים המועדף עליכם. אחד הקריטריונים המעניינים ביותר שאתם רוצים לבדוק בהיבט זה הוא ההיצע של מוסד הלימודים למסלולי לימוד ארגוניים בהתאמה אישית.

מוסדות לימוד המציעים את המסלול הזה הם למעשה מוסדות הלימוד שבהם ניתן למצוא את סגל המרצים החזק ביותר ואת מתודולוגיות ההכשרה והלימוד המתקדמות ביותר. אלו הם מוסדות הלימוד שיודעים לעמוד מול צוות אנשי פיתוח מיומנים וללמד אותם נושא חדש בגובה העיניים וזהו ללא ספק פרמטר חשוב אצל כל גורם מקצועי בתחום ההשכלה המקצועית. מצד שני, גם לא צריך להפוך את זה למסע כומתה. אם קיבלתם המלצה טובה ואתם מתרשמים לטובה ממוסד לימודים כלשהו שמציע קורס Python שמתאים לכם, לכו על זה בלי לחשוב פעמיים.

 

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן