Python – לא להאקרים בלבד

אדם מן השורה, שאינו מגיע מעולם המחשבים, אם נתקל אי פעם בשם Python, סביר להניח שזה קרה בהקשר של פעילות האקרים, אלא שאנשי מחשבים שחיים את התחום מדי יום ביומו, יודעים א’ שמדובר בדבר חיובי וב’ שמדובר בשפת תכנות רחבה וגדולה הרבה יותר מזה. אבל מה מעניק לשפה הזאת את ההילה ממנה היא נהנית, מדוע קורס התכנות הבא שלכם צריך להיות קורס פיתוח ב-Python ומה אתם צפויים ללמוד בקורס כזה? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

Python – מה מיוחד בה?

שפת תכנות Python היא שפת תכנות אחת נוספת מיני רבות, המשתייכת לשפות מונחות אובייקטים (Object Oriented). שפה זו משתייכת למשפחת שפות הסקריפטים ובכלל זה שפת C על כל הווריאציות שלה ושפת Java. אלא שמבין כל השפות, נחשבות שפה זו לפופולארית ביותר בקרב מתכנתים ולא פחות חשוב מכך, בקרב האקרים וגיקים של מחשבים. את מעגל הצמיחה שלה יכולה Python לתלות בדגש שהיא נותנת לקריאות הקוד, כלומר לקלות בה ניתן לקרוא את הקוד ובהמשך לכך גם לכתוב אותו. מאפיין זה משך אליו המון מתכנתים בתחילת דרכם וריבוי זה של מתכנתים, יצר בתורו מגוון רחב של גישות, ספריות קוד, סביבות עבודה ופרדיגמות תכנות. אלו בתורן הפכו את השפה לשפה בעלת עומק רב, שמאפשרת התאמה גבוהה לכל משימת תכנות בכל תחום ובכל היקף. ואכן כיום, לא קיים פתרון תוכנה, אפליקציה, יישום או טכנולוגיה, חדשניים וייחודיים ככל שיהיו, אותם לא ניתן לתכנת באמצעות שפת Python.

הקורס הבא לכל מי שחשוב לו לעבוד ולהתפתח

כל אחד בעל רקע בעולם המחשוב יודע, שפלטפורמות שונות מבוססות על שפות תכנות שונות. אם אתם מתכוונים להשתלב בסוג מסוים של פלטפורמה (למשל תכנות למערכות הפעלה חלונות), בהחלט חשוב שתלמדו את השפה שמתאימה לה. מצד שני, אם אתם רוצים להחזיק בכלי הוורסטילי ביותר, שיאפשר לכם לתכנת עבור כמה שיותר של פלטפורמות ובעיקר לעסוק בפיתוחים חדשים בענף המחשוב והטכנולוגיה, פיתוח ב-Python הוא הקורס המתאים לכם ביותר וזה שצפוי לפתוח בפניכם כמה שיותר דלתות בכמה שיותר תחומים וחברות.

מה תלמדו במסגרת הקורס?

קורס פיתוח ב-Python נלמד בתצורות שונות ובמסלולי לימוד שונים, המיועדים לקהלי יעד שונים. אם אתם מגיעים מעולם המחשבים ויש לכם כבר רקע בשפות תכנות, תוכלו להשתלב במסלול מקוצר של ימים ספורים בלבד, במהלכם תלמדו את האלמנטים המרכזיים הייחודיים של שפת Python ובכלל זה היכרות והתקנה, סוגי נתונים ואופרטורים, מערכים ואוספים, פונקציות, עבודה עם קבצים, טיפול בחריגים, שכבות ואובייקטים, מודולים וחבילות וכמובן ספריות קוד וסביבות עבודה (Frameworks). יחד עם זאת, אם אין לכם שום רקע בתחום התכנות וזוהי לכם שפת התכנות הראשונה שאותה אתם לומדים, יהיה עליכם להשתלב בקורס מחשבים נרחב יותר שיכול להשתרע גם על פני שנה ויותר, במסגרתו תלמדו גם פיתוח ב-Python אבל בראש ובראשונה את יסודות התכנות והמחשבים.

ללמוד אצל הטובים ביותר

“הטובים ביותר” היא המלצה טריוויאלית שכל אחד נותן, אבל אף אחד לא ממש יודע לתרגם הלכה למעשה. בהיבט הזה, בחירת הטובים ביותר צריכה להתבסס הרבה יותר על חוות דעת מקצועיות אותן אתם מקבלים מאנשי מחשבים, המכירים את התחום, מאשר על חבר או בן משפחה, שעבר אולי קורס כזה אך יכול להעיד על החוויה האישית שלו בלבד. לימודי מחשבים ובכלל זה פיתוח בשפת Python ניתנים היום להשלמה מא’ ועד ת’ דרך האינטרנט ואין שום פסול גם במודל הלימוד המקוון. יחד עם זאת, בין שאתם לומדים בצורה פרונטאלית בכיתת לימוד ובין שמדובר בוובינר מקוון, חשוב שתעברו את הקורס במוסד לימוד מסודר עם תכנית לימודים מסודרת, שעל שניהם אתם יכולים לקבל חוות דעת מקצועית חיובית מאנשי מקצוע המכירים את השחקנים בתחום זה. לימוד עצמאי לגמרי יכול להיות ארוך מאוד ומאוד לא יעיל – יש המון מידע שאפשר ללמוד בתחום של שפות תכנות, אבל בסופו של דבר רק חלק קטן ממנו באמת ישמש אתכם בפועל כשתמיד תהיה לכם האפשרות לבצע השלמות נקודתיות תוך כדי תנועה. מוסד הלימוד המתאים ידע לסנן את המידע עבורכם ולמקד אתכם סביב הדברים החשובים באמת.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן