לימודי Full Stack

 

אם יש מהלך אחד שאתם יכולים לעשות היום לטובת הקריירה שלכם בעולם פיתוח התוכנה, יהיה זה המהלך של לימודי Full Stack, שיעניקו לכם את היכולת להתמודד ולנהל פרויקטים שלמים לפיתוח ווב מקצה לקצה, מרכיבי השרת ועד רכיבי הלקוח וחוויית הלקוח, לרבות רכיבי ניהול הפרויקט כולו. יכולות אלה, לא רק שנדרשות עבור המפתח הפרטי, אלא היום הופכות לסטנדרט לו מצפים ארגוני פיתוח המעסיקים צוותי פיתוח שלמים. אז מה תלמדו במסגרת קורס Full Stack, באילו מסגרות ניתן להשלים קורס כזה ומה תוכלו לעשות עם הידע שתצברו בו? על כך תוכלו לקרוא בשורות הבאות.

 

פיתוח Full Stack – מה זה אומר ולמה זה טוב?

עד לפני שנים לא רבות, התפיסה השלטת בעולם התכנות הייתה תפיסה של התמחות – בניית התמחות גבוהה ברכיב ספציפי. אלא שעם התפתחות הטכנולוגיה והסטנדרטים בעולם האינטרנט, התוכנה והאפליקציות, בעיקר מהזווית הוובית, התרחב מאוד סל היכולות הנדרשות על מנת להשלים פרויקט אחד לבניית אפליקציה אחת או אתר אחד בסטנדרטים הנדרשים. ארגונים נדרשו לגייס עוד ועוד אנשי פיתוח, כל אחד בעל התמחות בתחום אחר, בכדי ליצור את תמהיל היכולות הנדרשות להשלמת הפרויקט. פיתוח Full Stack הוא פיתוח שכולל בתוכו את כל הרכיבים הנדרשים להשלמת פרויקטים של פיתוח אתרים ואפליקציות מקצה לקצה ובכלל זה רכיבי שרת, רכיבי לקוח, רכיבי חוויית משתמש, דאטאבייסים, עיצוב ווב, עיצוב ויז’ואל ואפילו ניהול פרויקט. למעשה, מפתח שהשלים קורס Full Stack, יודע לקחת לידיו פרויקט ולהשלים אותו מקצה לקצה, לרבות כל רכיבי השרת והלקוח הנדרשים להעמיד את הפרויקט על הרגליים עד הפרט האחרון.

 

מה תלמדו במסגרת קורס Full Stack?

בהתאם לתיאור אותו הבאנו לעיל, קורס Full Stack מיועד להעניק לכם את סל היכולות הנדרשות לכם בכדי לנהל פרויקטים שלמים מקצה לקצה בתחום הווב. בכלל זה, תלמדו שפות וכלים לפיתוח Front End, שפות וכלים לפיתוח Back end, עבודה עם דאטאבייסים, קצת עיצוב ווב וכמובן שפת הווב האולטימטיבית, JavaScript ברמה מתקדמת. מן הסתם, מאחר ומדובר בחומר רב ובתחומי ידע שונים, קורס זה אינו מיועד לאנשים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם התכנות, אלא לאנשי פיתוח בעלי רקע וניסיון, המעוניינים להשלים את היכולות החסרות שלהם בכדי להשלים את מעגלי הידע שלהם ל-Stack שלם של יכולות תכנות – Full Stack.

 

באילו מסגרות ניתן להשלים את הקורס?

קורס Full Stack מוצע היום על ידי מוסדות לימוד שונים, המציעים לימודי תוכנה ופיתוח אם כי רק המובחרים שבהם יודעים להעביר לכם את הידע הנדרש בצורה ממוקדת ומקצועית, שתאפשר לכם לצאת מהקורס עם היכולת להתחיל להניע פרויקטים הלכה למעשה. מוסדות לימוד אלה מציעים גם בדרך כלל את המסלול הארגוני, קרי מסלול שמיועד לצוותי פיתוח שלמים של ארגונים בהתאמה אישית לצרכים הספציפיים של הארגון הספציפי. מאחר ולימודים אלה מיועדים לאנשי פיתוח מנוסים ובעלי רקע, סגל המרצים והמדריכים עצמם, חייב לעמוד בסטנדרטים מקצועיים גבוהים במיוחד ולהיות מסוגל להעביר את הידע הנדרש למשתתפים בגובה העיניים.

בהתאם לכך, אם אתם רוצים להשלים קורס Full Stack ברמה הגבוהה ביותר, חשוב שתימנעו ממוסדות לימוד המיינסטרים שפתוחים לכלל הציבור ותתמקדו במוסדות לימוד מקצועיים, המתמקדים באוכלוסיית המפתחים ואנשי התכנות ויודעים להעניק לכם את מעגלי הידע הנדרשים בסטנדרטים גבוהים. למרבה הצער, בישראל לא קיימים יותר מדי מסגרות לימוד העומדות בסטנדרטים האלה, אך הן קיימות ומרגע שתבחרו את המסגרת הנכונה, תוכלו גם להיות בטוחים שאתם במרחק של מספר שבועות מלהפוך למפתחי Full Stack מקצועיים.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן