קורס Data Analysis – מה אפשר לעשות עם זה?

אנליזת מידע או בשפה המקצועית, Data Analysis, הוא אחד המקצועות המבוקשים ביותר בעולם הדאטא ולא בכדי. המדובר בתהליך של סינון, המרה ומודולציה של נתונים במטרה לזהות מידע חיוני בתהליכי קבלת החלטות עסקיות. תהליך זה מיושם כבר שנים רבות על ידי ארגוני ענק, המבססים את ההחלטות האסטרטגיות שלהם על תהליכי Data Analysis מורכבים והוא הולך וחודר לעוד ועוד ארגונים באמצעות פתרונות מדף, המותאמים גם לעסקים קטנים.

 

מה זה בדיוק Data Analysis ואיפה אפשר למצוא את זה?

כאמור, Data Analysis הוא תחום שעוסק בניתוחי מידע במטרה לבודד מידע חיוני מתוך אוסף ענק של נתונים וזאת, במטרה לסייע לארגונים עסקיים בתהליכי קבלת ההחלטות שלהם. לצורך העניין, קופה רושמת במכולת היא מכונה שמיישמת בתוכה פתרונות אנליזת מידע בסיסיים ומובנים המאפשרים לבעל העסק לזהות מוצרים מובילים מול מוצרים שמשתרכים מאחור, לזהות לקוחות קבועים שראויים להטבות מול לקוחות מזדמנים וכמובן לקבל עוד שורה ארוכה של תובנות, שיכולות לסייע בסידור המדפים ובשיווק העסק. מן הסתם, זהו יישום קצה אחד מיני רבים ובפועל, אנשי פיתוח המשלימים קורס Data Analysis הופכים למעשה לאנליסטים שמפתחים את אותם פתרונות ומשתתפים בתהליכי ניתוח מידע רציפים ומורכבים בארגונים עסקיים ובמערכות טכנולוגיות שמיועדות לשרת אותם.

 

מה לומדים במסגרת הקורס?

קורס אנליזת מידע הוא קורס המבוסס על שפת תכנות Python שהיא שפת התכנות המובילה בתחום אנליזת המידע. בקורס לומדים למעשה את שפת Python על כל הפונקציות שלה, הפקודות שלה והמבנה שלה עד כדי רמה של פיתוח מקצועי באמצעות שפת Python. לאחר השלמת לימודי השפה, עוברים ללמוד על ספריות Python מובילות, המיועדות לניתוח ועיבוד מידע ובכלל זה מימוש פונקציות מדעיות, יצירת גרפים ויזואליים ועוד שורה של יכולות ניתוח מידע המבוססות על שפת תכנות זו. המסיימים את הקורס מקבלים הסמכה של אנליסט מידע ויכולים למעשה להשתלב בתהליכי פיתוח של פתרונות Data Analysis לארגונים ולמערכות טכנולוגיות מגוונות.

 

היכן אפשר ללמוד את הקורס?

את הקורס של Data Analysis ניתן ללמוד בשורה של מוסדות לימוד המתמחים בתחום המחשוב והטכנולוגיה, אם כי מדובר בקורס ייחודי שלא מוצע על ידי כלל המוסדות הללו. בנוסף לכך, לא כל מוסד לימודים שמציע את הקורס, יודע גם להציע את אותה רמת הלימוד. בכל תחום לימודי שהוא ובמיוחד בתחום המחשוב והטכנולוגיה, ישנה חשיבות רבה למוסד הלימוד בו אתם משלימים את הקורס. זהות המוסד יכולה להשפיע על היכולת שלכם למצוא מקום עבודה ולהשתלב בפרויקטים מובילים ולכן חשוב מאוד לבחור את המוסד הנכון, שגם מציע לכם את חבילת הידע הנדרשת במעגלי הידע הנדרשים, אבל גם מצייד אתכם עם מוניטין שיכול לפתוח בפניכם דלתות חשובות, לפחות בשלבים הראשונים של בניית הקריירה שלכם בתחום אנליזת המידע.

ככלל, בבחירת מוסד הלימודים, כדאי לוודא שאתם בוחרים במוסד לימודים שמוכר “בברנז’ה” הטכנולוגיות של עולמות הפיתוח. במילים אחרות, בחרו במוסד לימודים שמציע קורסים לא רק לציבור הרחב ולאנשים ללא רקע מקצועי המבקשים להיכנס לעולם זה, אלא גם ובעיקר לאנשי פיתוח בעלי רקע מקצועי ואף לארגונים המבקשים להעביר את צוותי הפיתוח שלהם הכשרות מרוכזות ומותאמות אישית לצרכי הארגון. מוסד לימודים שמציע את מסלולי הלימוד הללו, הוא גם מוסד לימוד שזוכה למוניטין רב בקרב השחקנים בשוק Data Analysis וקבלת הסמכה מקצועית ממוסד לימודים כזה, יכולה בהחלט לסייע לכם בצעדיכם הראשונים בתחום.

 

הדרכה ארגונית

במידה ואתם רוצים להכשיר צוות מפתחים שלם סביב יכולות Data Analysis, תוכלו לעשות זאת במסגרת תהליך מותאם אישית, הבוחן את הצרכים הארגוניים והמקצועיים שלכם ותופר עבורכם תוכנית לימודים, שמותאמת גם לצרכי הפיתוח שלכם וגם לנקודת הפתיחה של חברי הצוות המשתתפים בקורס. במסגרת זו יקבלו המשתתפים חומר לימודי מקדים, שיכין אותם לקורס על מנת שניתן יהיה ליישר קו ולרוץ על תוכנית הלימודים בצורה מזורזת אבל מעמיקה מאוד מבלי ליצור מצב של פערי ידע בין המשתתפים בקורס. הדרכות ארגוניות כאלה נחשבות להדרכות סופר מקצועיות ולכן כדאי לבחור היטב את מוסד הלימודים בו אתם רוצים להכשיר את צוות הפיתוח שלכם, בעיקר כשמדובר בתחום כל כך חשוב ומורכב כמו Data Analysis.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן