מה עושה מפתח Full Stack?

מפתח פול סטאק הוא השילוב המושלם בין מפתח Back End למפתח Front End מה שהופך אותו לאחד המפתחים המובילים בתהליך הפיתוח. כשאנחנו מסתכלים על עולם ההייטק והפיתוח אנו רואים לא מעט משרות שונות של פיתוח, אחד מן תחומי הפיתוח המובילים ביותר בתחום הוא מפתח פול סטאק.

למעשה, כשמתעמקים יותר אנו מגלים כי יש מעט אנשים המסוגלים לבצע בצורה הטובה ביותר את עבודתו של מפתח פול סטאק. תפקידו משתנה ממקום למקום בהתאם לאופי העבודה והפרויקט. 

צד שרת (Back End)

מפתח Full Stack עובד בשני מישורים עיקריים, המישור הראשון הוא צד השרת. צד השרת הוא למעשה המקום בו אנו מפתחים את כל הדברים מאחורי הקלעים – דרך מסדי נתונים, מהירות תגובה ושרת, עיבוד נתונים, אחסון ועוד. כל המלאכות האלו נחשבות למלאכות חשובות ביותר ומשפיעות לא מעט על שאר תהליכי הפיתוח. 

צד לקוח (Front End)

רוב המפתחים מכירים את המונח “צד לקוח” בתור “Front End”, מפתח Front End כשמו כן הוא אחראי על כל מה שמוצג ללקוח בפרונט. תפקידו לייצר אתר ו/או אפליקציה בצורה יעילה, פרקטית תוך כדי דגש על חווית משתמש והעברת התכנים בצורה נכונה ובריאה (UI,UX). מפתח Front End יהיה בעל ידע בסיסי ו/או מקיף בשפות הWEB השונות ויעבוד בהרמוניה מושלמת יחד עם מפתח צד שרת על מנת להגיע אל התוצאה המיוחלת ביחד.

למה חשוב בצד שרת וצד לקוח?

נסו לחשוב על זה בתור בעלי עסקים, יש לכם מתכנת אחד שאמון על צד שרת ומתכנת אחר שאמון על צד לקוח. למה שלא תעסיקו מתכנת אחד אשר יודע לבצע את שני העבודות על הצד הטוב ביותר? בשנים האחרונות אנו רואים עלייה בחשיבות בקרב בעלי חברות הייטק וסטרטאפים בעובדים אשר נותנים מעטפת מלאה יותר מבעבר. כמו כן, הרצון ללמוד, להישאר בקדמת הבמה ולהפוך לטובים ביותר בעולם הפיתוח גורם ללא מעט מתכנתים להבין כי זו הדרך שלהם להוציא מעצמם את המקסימום.

שליטה בשפות תכנות וסביבות עבודה רבות

מפתח Full Stack הוא למעשה “מפתח-העל” והקלף המנצח של לא מעט חברות המתעסקות בפיתוח, מפתח זה בעל כישרונות רבים ויכולות לעבוד אל מול סביבות עבודה ושפות תכנות מגוונים. בין השפות וסביבות העבודה ניתן לראות שמות בולטים כמו:

  • HTML, HTML5
  • CSS
  • PHP
  • JAVA
  • jQuery
  • Python
  • NodsJS
  • Ruby.NET
  • SQL
  • MY SQL

היצע גדול ומגוון של משרות: מפתח Full Stack

מטבע הדברים כפי שניתן להבין מפתח Full Stack נחשב לאחד מן תפקידי המפתח בלא מעט בתי תוכנה, חברות הייטק וסטארט-אפ. מחיפוש קטן באתרי המשרות השונים ואצל אנשי ההשמה שעובדים ללא לאות בפלטפורמות כמו לינקדאין אנו מגלים כי קיים היצע גדול ומגוון של משרות Full Stack. לא מעט בוגרי קורסים, ג’וניורים ומפתחים בעלי ניסיון של כמה שנים טוענים כי הם מקבלים מדי יום הצעות שוטפות להצטרף אל מיזמים, פרויקטים וחברות – כל אלו מעניקים להם תנאים סוציאליים טובים לצד מקום עבודה איכותי ומכיל.

כל אחד יכול להיות מתכנת Full Stack?

למעשה, לרוב קורס Full Stack יהיו מיועדים אך ורק לאנשים בעלי ניסיון קודם בעולם התכנות והפיתוח (Front End, Back End) במטרה להכשיר ולהפוך אותם למתכנתים המספקים פתרונות רבים הן בצד לקוח והן בצד שרת תוך כדי עבודה עם סביבות עבודה חדשות בצורה מקצועית.

יחד עם זאת, ניתן למצוא לא מעט קורסים לחסרי ניסיון (מעט ארוכים יותר) אשר מכילים את כל המבוא לעולם הפיתוח יחד עם למידה עקבית של צד לקוח וצד שרת כך שאת סוף הקורס הם יסיימו כמפתחי Full Stack ללא עוררין.

 

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן