מה זה קורס Data Analysis ומי הוא מנתח הנתונים?

שוקלים להירשם לקורסים טכנולוגיים מסוגים שונים? מתלבטים בין קורס כזה לבין קורס אחר? אנחנו רוצים לדבר אתכם על קורס  Data Analysis, או בשמו הישראלי: קורס ניתוח ואיסוף נתונים. בואו נבין יחדיו מי הוא מנתח נתונים (אנליסט), מה תפקידו ובאילו כלים טכנולוגיים הוא עשוי להיעזר.

מנתח נתונים הוא אדם שאוסף, מנקה ומנתח נתונים על מנת לזהות דפוסים וליצור דוחות. לעתים קרובות, אנליסטים של נתונים יעבדו בסביבה או בתחום עסקי העוסק בנתונים או בסטטיסטיקה. ניתן למצוא אנליסטים של נתונים גם במסגרות הממשלה, הבריאות והחינוך, אבל גם בתחומים טכנולוגיים שונים ובתחומי הכלכלה על סוגיה.

מה הוא התחום של איסוף וניתוח נתונים?

בשורה התחתונה, ניתוח נתונים הוא תהליך המזהה מגמות ותובנות מסוימות. המגמות והתובנות הן למעשה סוג של מסקנות אשר מוסקות מהנתונים שנאספים בעזרת כלים טכנולוגיים שונים. לשם כך, אנליסטים של נתונים עשויים להשתמש במגוון טכניקות שונות כגון שאילתות SQL, לעיתים כדי למצוא תובנות או כדי לייצר הדמיות ודוחות אינפורמטיביים.

אם מדברים על הפן של הקריירה, הרי שאנליסטים של נתונים נדרשים בארגונים רבים ובחרות, בבתי עסק קטנים וגדולים, בארגונים ממשלתיים ועוד. מנתח נתונים הוא איש מקצוע מיומן המתמחה בניתוח נתונים, תוך שהוא משתמש בכלים סטטיסטיים ובכלים מתמטיים אחרים.

מדוע אנליסט הנתונים משתמש בכלים טכנולוגיים?

האנליסט משתמש בכלים האלו כדי להפיק מידע משמעותי מנתונים גולמיים, אותם נתונים גולמיים שצריך כעת לנתח (לאחר האיסוף שלהם). המידע המתקבל על ידי מנתח נתונים משמש לקבלת החלטות עסקיות טובות יותר ולשיפור זרימת העבודה בין מחלקות שונות בכל ארגון ובית עסק.

הלכה למעשה, אנליסט נתונים עשוי להתמקד במשימות עיקריות כמו איסוף, ניקוי נתונים, ניתוח ופרשנות של נתונים גולמיים ליצירת תובנות מעשיות לעסקים ועוד. כמו כן, אנליסט נתונים עשוי לעסוק בסקירת דוחות וממצאים מניתוחים קודמים לזיהוי תחומים שונים ולשיפור פעילות עסקית. זאת ועוד, אנליסטים של נתונים עשויים לעסוק גם במתן המלצות בנוגע לדרכים ושיטות בהן ארגונים יכולים למנף את משאביהם ביעילות רבה יותר. ולאחר שהבנו את התפקידים העיקריים של אנליסט נתונים, בואו נדבר על מקרים בהם שירותיו של אנליסט נתונים יהיו דרושים.

מתי חברה או ארגון יצטרכו אנליסט נתונים?

למשל, אם אתם מעוניינים לקבל החלטה לגבי מוצר חדש, אולי אפילו להחדיר מוצר חדש לשוק. תחילה עליכם לבצע איסוף וניתוח נתונים. עליכם לדעת מה הלקוחות שלכם אוהבים ומה לא אוהבים, כדי להבין אם הפרויקט יצליח או לא.

אם המוצר כבר קיים בשוק, ייתכן שיהיה צורך באיסוף נתונים, ולאו דווקא בניתוח המלא שלהם. אלא אם יש משהו שצריך לתקן (במוצר), או ליישם כדי להגדיל את שביעות רצון הלקוחות. אם קורס Data Analysis מעניין אתכם, אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם יניב ארד ולקבל את כל המידע שאתם צריכים.

יניב ארד מלמד את הקורס במתכונת מזורזת הנקראת אקסטרים 70, שזו אחת ממתכונות הלימוד המומלצות ביותר ללימוד איסוף וניתוח נתונים. ניתן ליצור קשר עם יניב ארד דרך אתר האינטרנט ובאמצעות הטלפון, ואפשר גם לקבע פגישת ZOOM למטרת ייעוץ.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן