מה זה קורס Data Analysis ועד כמה הוא אטרקטיבי?

ניתוח נתונים (או Data Analysis), הוא למעשה תהליך של בחינת נתונים ופרשנות של המשמעות שלהם. קורס Data Analysis מלמד לעבוד עם כלים עוצמתיים שמשמשים למטרות איסוף נתונים, ניתוח אותם נתונים ועוד. האם גם לכם הקורס מתאים? בואו נבין ביחד.

התחום של Data Analysis מאפשר לארגונים לבצע תחזיות לגבי העתיד, בין אם תחזיות עסקיות או תחזיות למטרות אחרות בארגון. ניתוח נתונים, המבוסס על תהליך זה של ניתוח נתונים ופירושם, מסייע להניע החלטות רבות והחלטות חשובות בחברות רבות. זאת, על ידי קביעת הפעולות שהארגון צריך לבצע בכל אחד משלביו הבאים ובהתחשב במטרותיו.

במה יצייד אותי קורס Data Analysis

קורס Data Analysis מאפשר לכם להעמיק בכל מה שקשור לניתוח נתונים, מה שמהווה מרכיב מרכזי עבור כל עסק המעוניין לצמוח בימינו. ישנם כלים רבים שיכולים לעזור בתהליכי ניתוח הנתונים, כמו גם לעזור לאסוף נתונים.

יחד עם זאת, לא תמיד אנשים משתמשים בכלים של ניתוח נתונים, לפעמים בגלל שהם לא מודעים לחשיבות שבכך. במהלך קורס Data Analysis אנחנו נלמד כיצד להשתמש בכלים אלו של איסוף נתונים, תוך כדי שאנחנו למדים כיצד לנתחם בצורה היעילה ביותר.

מה הוא תהליך איסוף וניתוח נתונים?

אם מדייקים את המילים, אז איסוף וניתוח נתונים הוא תהליך שנועד כדי להבין, כדי לתאר או כדי לחזות משהו על העולם או על אוכלוסייה מסוימת. בפועל, איסוף וניתוח נתונים משמשים בתחומים רבים ושונים כגון שיווק, כספים, אפידמיולוגיה, ניהול מדיה חברתית וחינוך.

ניתן לחלק את ניתוח הנתונים לשלושה סוגים עיקריים: התפלגות תדרים של משתנים (שיטות כמותיות), ניתוחים איכותיים (מציאת דפוסים) וזיהוי תבניות (קשרים מסיקים). תחום ניתוח הנתונים גדל באופן מהותי בשנים האחרונות, מה שמוביל להשפעה ניכרת על תעשיות רבות – מפרסום, דרך טכנולוגיה ועד שירותי בריאות.

שימוש במאגרי נתונים למטרת קבלת החלטות

בסופו של דבר, נתונים גדולים הם מונח המשמש לתיאור נפח נתונים גדול, כלומר מאגר נתונים (או DATA BASE). המאגר תמיד גדל באופן תמידי, ובמיוחד בשנים האחרונות בשל התפתחויות באחסון, במהירויות אינטרנט ובכלים לניתוח נתונים.

ניתן להשתמש בניתוח נתונים למגוון מטרות – החל ממעקב אחר מסעות פרסום ועד הבנת הקשר בין גנים למחלות, מה שאומר שסיום של קורס Data Analysis יאפשר לכם לפתוח לא מעט דלתות מקצועיות בנתיבי הקריירה שלכם. בסופו של יום, ניתוח נתונים חיוני לכל חברה אשר מעוניינת לצמוח עסקית ולשגשג כלכלית.

הכלים בהם מנתח נתונים עשוי להשתמש

מנתח נתונים טוב אמור להיות מסוגל לחקור את הנתונים ולמצוא את התובנות הנכונות שיסייעו בקבלת החלטות, לעיתים גם החלטות הרות גורל. נכון להיום, ישנם כלים רבים שניתן להשתמש בהם לניתוח נתונים. אלה כוללים Excel, Tableau, Qlik, Oracle Data Miner, SAS Enterprise Miner, IBM Cognos Insight Manager Toolkit, IBM SPSS Modeler Toolkit ו- MATLAB/Octave ועוד.

מעוניינים לקבל פרטי נוספים לגבי קורס Data Analysis? צרו קשר עם יניב ארד וקבלו מידע נוסף. יניב הוא אחד מבכירי מדריכי פיתוח ה-WEB בישראל, שעובד במתכונת הנקראת אקסטרים-70. קבלו פרטים נוספים בהקדם ושדרגו עצמכם מקצועית.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

לטיפים ועדכונים

מוזמנים לעקוב אחרי באינסטוש

דילוג לתוכן