מה זה פיתוח Full Stack?

מפתחים מתחילים או מנוסים? מעוניינים להתפתח בעולם ההייטק ונתקלתם לא פעם במודעות דרושים והדרישה היא ל– Full Stack Developer? יותר ויותר חברות הייטק וסטארט-אפ מגייסות לשורותיהן מפתחי פול סטאק, וזה הפך לאחד התפקידים הנחשקים בעולם הזה, ולא סתם.

אז מי הוא אותו מפתח Full Stack, מה תפקידו ולמה הוא נחשב לפנינה של המתכנתים בחברות ההייטק? ריכזנו עבורכם את כל הפרטים הרלוונטיים.

הבנה נרחבת בצד שרת יחד עם צד לקוח

מפתח פול סטאק הוא איש מקצוע בעל כל הידע הנדרש לבצע עבודות מקצה לקצה, תוך כדי מתן מעטפת מלאה. פיתוח פול סטאק נשען על שני תחומי פיתוח עיקריים הנבדלים אחד מן השני אך באותה הנשימה קשורים – פיתוח צד שרת ופיתוח צד לקוח.

פיתוח צד שרת

אלו למעשה פעולות פיתוח הנעשות מאחורי הקלעים, לא מקבלות את “אור הזרקורים” הגדול אך יש להן חשיבות מכרעת בכל הקשור לפיתוח – אחסון נתונים, עיבוד מידע, עבודה עם מסדי נתונים, מהירות תגובה, ניהול משתמשים ועוד. השפות הנדרשות לרוב לפיתוח צד שרת הינם: פייטון, רובי, PHP ושימוש בפלטפורמת Node.JS. צד שרת מוכר לאנשי המקצוע כפיתוח Back End.

פיתוח צד לקוח

מוכר לרובנו בתור מפתח Front End, פיתוח צד לקוח הוא למעשה מה שאנחנו רואים בפרונט. זוהי למעשה הדרך בה האתר ו/או השירות שלנו נראה באפליקציה ו/או בדפדפנים השונים והתאמתו לחוויית המשתמש של הלקוח. בפיתוח צד לקוח שמים דגש גדול על חווית משתמש ייחודית לצד רספונסיביות. בין השפות הנדרשות לפיתוח צד לקוח אנו רואים: HTML ,CSS, Java לצד מערכות ייעודיות אחרות.

פיתוח פול סטאק: מה זה אומר מעטפת מלאה?

כשאנחנו מעמיקים בתחום אנחנו מבינים את המשמעות האדירה של פול סטאק ומגלים כי פיתוח פול סטאק הוא שירות של מעטפת מלאה גם עבור צד השרת וגם עבור צד הלקוח. זוהי למעשה הסיבה המרכזית לדרישה העולה למפתחי Full Stack בקרב חברות הייטק וסטארטאפ רבות לאחרונה. 

 

מפתח Full Stack הוא מפתח אשר יש לו את כל הידע הנדרש לנווט בין שני הצדדים השונים של האתר, גם צד השרת וגם צד הלקוח מתוך הבנה וידע לעבודה בהרמוניה מושלמת ביניהם.

לא להישאר מאחור: קורס Full Stack

כמו שכבר הבנתם, אנו רואים כי מפתח פול סטאק הוא העתיד. ההמלצה שלנו היא לתכנן את העתיד שלכם בצורה נכונה ולהתחיל קורס Full Stack ייעודי במהלכו תלמדו איך לעבוד נכון בסביבות העבודה השונות בעולם הפיתוח הנרחב. 

 

כמו כן, חשוב להתחיל את הקורס עם ידע מקדים ומעשי בשפת תכנות. זוהי הסיבה שהקורסים בתחום יתאימו לבעלי רקע בפיתוח, ובעיקר לאנשי FrontEnd או BackEnd שמעוניינים להרחיב את סל הכישורים שלהם ולעלות רמה.

מפתח פול סטאק: מה הן אפשרויות העבודה?

אפשרויות העבודה של מתכנתי פול סטאק הן אינסופיות, מנתוני לא מעט אנשי HR בלינקדאין אנו מגלים כי על כל מפתח Full Stack יש ביקוש של לפחות 10 חברות שונות.

 

בין החברות ניתן לראות:

  • חברות סטארט-אפ בהתהוות
  • חברות הייטק מהמובילות בתחום
  • בתי תוכנה
  • חברות גלובאליות מובילות במשק

“נשמע מעניין – היכן ניתן ללמוד קורס Full Stack?”

למעשה קיימים היום לא מעט מכללות ואוניברסיטאות אשר מספקות קורסי Full Stack לקהל הרחב, יחד עם זאת אנו ממליצים ללכת על קורס של חברה המתמחה אך ורק בתחום הפיתוח ושמה עליו דגש משמעותי, יניב ארד לדוגמא הוא הבחירה הטבעית של לא מעט מפתחים פרטיים וחברות. מה שנשאר זה לאחל לכם המון בהצלחה!

 

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן