מה זה React?

React היא ספריית JavaScript המיועדת לסייע למפתחי תוכנה סביב סוגייה אחת חשובה: בניית ממשקי משתמש דינמיים, המותאמים לכל סוג מסך ולכל מצב (State) ושינויי מצב של המסך. ממשק המשתמש הוא אחד ממרכיבי המפתח בחוויית המשתמש ובהתאם לכך, מאמץ רב נעשה סביב בניית הממשק האולטימטיבי ולא פחות מכך, סביב התאמתו לשלל המצבים בהם עשוי המשתמש לעשות שימוש ביישום/ אפליקציה. במיוחד בעידן המובייל ושלל מסכי התצוגה בהם נעשה היום שימוש, קורס React הוא מאסט לכל מפתח תוכנה בתחום הווב והמובייל.

 

מה זה React ומדוע זה כל כך חשוב למפתחי תוכנה בעידן החדש?

כאמור, React היא ספריית JS ייעודית לבניית ממשקי משתמש UI. הספרייה מאפשרת ליצור ממשקי משתמש ייעודיים לכל State ולכל מאפייני מסך בצורה קלה ומהירה ועם היתרון החשוב של שילוב הממשקים השונים תוך כדי שימוש, בהתאם לשינויים במצב המסך. הספרייה מאפשרת לבנות רכיבים עצמאיים, המנהלים באופן עצמאי את הסטייט שלהם ולגבש אותם יחד לכדי ממשק משתמש אחד מורכב, שבו כל רכיב יודע בדיוק מה לעשות בכל שינוי סטייט של המסך. כל מפתח תוכנה שעוסק בבניית ממשקי משתמש מבין את המורכבות של התחום בשנים האחרונות, בעיקר עם כניסת מכשירי המובייל המגוונים, שמציבים אתגרים חדשים להתאמת התוכן למסך קטן וכן לשינוי תצורת התוכן בהתאם לסטייט של המסך (אופקי או אנכי). לאורך שנים, הוזנחה למדי סוגייה זו באופן שהשפיע מאוד על חוויית השימוש באפליקציות מובייל. בהמשך הדרך נעשה תיקון, אך כזה שדרש המון משאבי פיתוח עבור כל ממשק בכל יישום. כיום, באמצעות ספריית React קל ופשוט לייצר ממשקי משתמש דינמיים ומותאמים לכל סטייט ולכל סוג של מסך. כל מפתח תוכנה שעוסק בתחום זה, מבין את האילוצים התחרותיים, התפעוליים והכספיים בתהליך הפיתוח וכל מפתח תוכנה שעוסק בתחום זה, אמור לרכוש את הידע הנדרש במסגרת קורס React על מנת להישאר תחרותי ולספק ללקוחותיו את הערך הנדרש בסטנדרטים החדשים.

 

קורס React למפתחים עצמאיים ולארגונים

ספריית React היא ספרייה מגוונת מאוד ובעלת אינספור פיצ’רים, כמו גם כללי תכנות ייעודיים ולכן נדרשת השלמת ידע על מנת להתחיל לעבוד עם הספרייה בצורה חלקה ואפקטיבית. את השלמת הידע הנדרש, ניתן לבצע במסגרת קורס React למפתחים עצמאיים או לארגונים. הקורס למפתחים עצמאיים מיועד כמובן לאנשי פיתוח מנוסים ובעלי רקע, שאינם זקוקים ליסודות ולמבואות התכנות וה-JS, אלא מסוגלים ללמוד תחום חדש בצורה מזורזת ועם מרכיב לא קטן של לימוד עצמי. ארגונים המבקשים להכשיר את צוותי הפיתוח שלהם סביב ספריית React יכולים לעשות זאת במסגרת קורס ארגוני ייעודי לצוות הפיתוח עם אפשרויות של התאמה אישית לצרכים הספציפיים של הארגון. בכל אחד מן המקרים, חשוב לוודא שאתם בוחרים מסגרת לימודית שמתאימה למפתחים מנוסים, מסגרת לימודית שבה אפשר למצוא סגל מרצים מן השורה הראשונה, המסוגלים לשבת מול כיתת מפתחים מנוסים ולהעביר להם חומר חדש בגובה העיניים וללא חשש.

למרבה הצער, לא קיימות מסגרות כאלה רבות בישראל כשלמעשה מרבית המסגרות פונות לציבור הרחב וחסר הניסיון ולבטח אינן מציעות את האופציה של הכשרה ארגונית מותאמת אישית. כאנשי פיתוח, הנדרשים להשלמת ידע סביב ספריית React, חשוב שתרכשו את הידע הנדרש בסטנדרטים הנדרשים ושתוכלו כבר בתום הקורס להתחיל לייצר לעצמכם ממשקי משתמש, שתואמים את ציפיות ה-UX של השוק המודרני ואת זה תוכלו להשיג אך ורק במסגרת מוסד לימודים המתמחה בעבודה עם ארגונים ועם מפתחים מנוסים בעלי רקע וניסיון.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן