Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

פיתוח Full Stack – מה הכישורים הנדרשים כדי להפוך למפתח מהסוג הזה?

מפתחי Full Stack הם מפתחים בעלי ידע טכני רב תחומי – העסקת מפתח מהסוג הזה חוסכת לחברות את הצורך לשכור משאבים שונים לצורך פיתוח מוצרים, כך שלא סתם המפתחים הללו נחשבים לאנשים היותר מבוקשים בעולם ההייטק כיום. במדריך זה נסביר ממה מורכב התחום הזה, ונפרט על הכישורים הנדרשים כדי להיות מפתח מהסוג הנ"ל. נתחיל בלסווג את פיתוח ה- Full Stack לשני תתי תחומים:

פיתוח מסוג Front-end development

Front-end הוא אחד משני סוגי הפיתוח העיקריים מהם מורכב ה-.Full Stack Front-end (פיתוח חזיתי) פירושו פיתוח האלמנטים שפונים אל הצד של המשתמש בתוכנה או באפליקציה, ותפקידם של מפתחי ה-Full Stack בפיתוח החזיתי הוא ליישם אלמנטים חזותיים (כמו למשל לתכנן איך התוכנה או האפליקציה ייראו, יתקיימו ויפעלו עם המשתמשים).

פיתוח מסוג Back-end development

Back-end הוא סוג של פיתוח אשר מטרתו לגרום לתוכנה לתפקד כראוי, מה שמצריך מהמפתחים הקדשה של זמן רב לעבודה ויצירה של מאגרי מידע. מפתחי Full Stack בקיאים גם בפיתוח מהסוג הזה וגם בפיתוח מסוג Front-end, והם גם בעלי ידע ויכולות במגוון מערכות הפעלה ושאילתות בסיס נתונים שונים. ומשלב זה של המדריך, נתחיל בלפרט את כלל הכישורים הטכניים אשר נדרשים כדי להיות מתפתח Full Stack: 

ידע ושליטה בשפות תכנות

מפתח Full Stack מקצועי חייב להיות בקיא במגוון שפות תכנות, כגון: JAVA, C#, Ruby, ו-PHP.
כמו כן, חשוב שלמפתח מסוג זה תהיה שליטה והבנה מלאה בתחבירי השפות הללו, והוא יהיה חייב לדעת לתכנן, לבנות, לבדוק וליישם את קודי התכנות עבור מגוון השפות. בנוסף – שפות תכנות מלוות גם במסגרות פיתוח שחשוב שהמפתח יבין וישלוט בהן, כגון:Node.Js, Express.JS Python,PHP .

ידע והבנה בטכנולוגיות פיתוח שונות

הבנה של טכנולוגיות שונות היא גם כן דבר מאוד חיוני עבור מפתחי Full Stack. עבור מפתחים מהסוג הזה, חשוב להיות בעלי ידע לפחות בסיסי בטכנולוגיות front-end כמו HTML5, CSS3 ו- JavaScript, ולשלוט היטב במסגרות פיתוח כגון: JQuery, LESS, SASS, AngularJS או REACT.

ידע והבנה של בסיסי נתונים

כל מוצר, אפליקציה או תוכנה בתהליך פיתוח מצריכים מסד נתונים, שבו יישמר כל המידע שלהם –
מפתח Full Stack צריך להבין את כל המושגים של מסדי הנתונים, ולדעת איך לתקשר איתם בצורה חלקה. כמה סוגים יותר פופולאריים של מאגרי מידע כאלו יכולים להיות:MongoDB, MySQL Redis ו-Oracle, אשר משמשים את המפתחים לפיתוח backend של יישומים דינאמיים.

כישורים בסיסיים בעיצוב, והבנה של מגמות העיצוב השולטות כיום

בסופו של יום, המוצר המוגמר שעליו עובדים המפתחים צריך גם להיראות מכובד, לשדר רמה מסוימת של עיצוב מרשים, וכמובן – להיות מותאם לקהל היעד שאליו מיועד המוצר. המפתחים לא חייבים להיות בעלי ידע מקיף או תעודה/תואר בעיצוב גראפי, אבל כן חשוב שהם יבינו לפחות ברמה הבסיסית את העקרונות והמיומנויות של תחומי ה UX- וה-UI, וידעו גם ליישם ולהתאים את הפיתוח בסנכרון מלא אליהם.

כישורים בין אישיים

ומעבר לכל המיומנויות הטכניות שעליהן פירטנו כאן, מפתחי Full Stack נדרשים להציג גם כישורי אופי וכישורי אישיות מאוד ספציפיים, שכן הכישורים האלו חיוניים וחשובים מאוד למהלך העבודה שלהם. אלו למשל מספר כישורים כאלו שחשוב שהמפתחים יעמדו בהם: חשיבה גלובלית, כישורי תקשורת טובים, יצירתיות, סקרנות, כישורים לניהול לוחות זמנים בצורה יעילה, ותיעדוף של משימות בצורה נכונה.

 

אולי תאהב/י גם:

לימודי Java Script במודל מעשי

לימודי תוכנה הם לימודים שחייבים להתבסס על מעטפת תאורטית, אך אינם יכולים להיות מושלמים ללא תרגול מעשי. למעשה, שלב התרגול המעשי הוא השלב בו חווה

קרא עוד »

כל מה שחשוב לדעת על לימודי Java Script

  עולם התוכנה מתחלק להמון קטגוריות, שיטות תכנות ורכיבי תוכנה, אבל שתי הקטגוריות המרכזיות בעולם זה כוללות את ארכיטקטורת הלקוח וארכיטקטורת השרת. צד הלקוח הוא

קרא עוד »

קורס Machine Learning

בניגוד לתפיסה הרווחת, מפתחי תוכנה הפונים לרכישת יכולות בתחום של Machine Learning, אינם עושים זאת בהכרח כדי להפוך למפתחים dedicated בתחום הספציפי של Machine Learning,

קרא עוד »

קורס Angular – מי צריך את זה?

ובכן, בואו נתחיל עם תשובה לשאלה המרכזית ונאמר כך: אם אתם עוסקים בתחום של פיתוח תוכנה לווב או למובייל או אם אתם מתכוונים להיכנס לתחום,

קרא עוד »

קורס Angular – להתקדם בקצב השוק

כמו בכל תחום מקצועי, גם בתחום פיתוח התוכנה הולכים הסטנדרטים המקצועיים ועולים ככל שעולות ציפיות המשתמשים ורמת התחכום של טכנולוגיות הפיתוח. עמידה בסטנדרטים האלה היא

קרא עוד »

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

072-3944399

תודה!

דילוג לתוכן