Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

072-3944399

פיתוח Full Stack – מה הכישורים הנדרשים כדי להפוך למפתח מהסוג הזה?

מפתחי Full Stack הם מפתחים בעלי ידע טכני רב תחומי – העסקת מפתח מהסוג הזה חוסכת לחברות את הצורך לשכור משאבים שונים לצורך פיתוח מוצרים, כך שלא סתם המפתחים הללו נחשבים לאנשים היותר מבוקשים בעולם ההייטק כיום. במדריך זה נסביר ממה מורכב התחום הזה, ונפרט על הכישורים הנדרשים כדי להיות מפתח מהסוג הנ"ל. נתחיל בלסווג את פיתוח ה- Full Stack לשני תתי תחומים:

פיתוח מסוג Front-end development

Front-end הוא אחד משני סוגי הפיתוח העיקריים מהם מורכב ה-.Full Stack Front-end (פיתוח חזיתי) פירושו פיתוח האלמנטים שפונים אל הצד של המשתמש בתוכנה או באפליקציה, ותפקידם של מפתחי ה-Full Stack בפיתוח החזיתי הוא ליישם אלמנטים חזותיים (כמו למשל לתכנן איך התוכנה או האפליקציה ייראו, יתקיימו ויפעלו עם המשתמשים).

פיתוח מסוג Back-end development

Back-end הוא סוג של פיתוח אשר מטרתו לגרום לתוכנה לתפקד כראוי, מה שמצריך מהמפתחים הקדשה של זמן רב לעבודה ויצירה של מאגרי מידע. מפתחי Full Stack בקיאים גם בפיתוח מהסוג הזה וגם בפיתוח מסוג Front-end, והם גם בעלי ידע ויכולות במגוון מערכות הפעלה ושאילתות בסיס נתונים שונים. ומשלב זה של המדריך, נתחיל בלפרט את כלל הכישורים הטכניים אשר נדרשים כדי להיות מתפתח Full Stack: 

ידע ושליטה בשפות תכנות

מפתח Full Stack מקצועי חייב להיות בקיא במגוון שפות תכנות, כגון: JAVA, C#, Ruby, ו-PHP.
כמו כן, חשוב שלמפתח מסוג זה תהיה שליטה והבנה מלאה בתחבירי השפות הללו, והוא יהיה חייב לדעת לתכנן, לבנות, לבדוק וליישם את קודי התכנות עבור מגוון השפות. בנוסף – שפות תכנות מלוות גם במסגרות פיתוח שחשוב שהמפתח יבין וישלוט בהן, כגון:Node.Js, Express.JS Python,PHP .

ידע והבנה בטכנולוגיות פיתוח שונות

הבנה של טכנולוגיות שונות היא גם כן דבר מאוד חיוני עבור מפתחי Full Stack. עבור מפתחים מהסוג הזה, חשוב להיות בעלי ידע לפחות בסיסי בטכנולוגיות front-end כמו HTML5, CSS3 ו- JavaScript, ולשלוט היטב במסגרות פיתוח כגון: JQuery, LESS, SASS, AngularJS או REACT.

ידע והבנה של בסיסי נתונים

כל מוצר, אפליקציה או תוכנה בתהליך פיתוח מצריכים מסד נתונים, שבו יישמר כל המידע שלהם –
מפתח Full Stack צריך להבין את כל המושגים של מסדי הנתונים, ולדעת איך לתקשר איתם בצורה חלקה. כמה סוגים יותר פופולאריים של מאגרי מידע כאלו יכולים להיות:MongoDB, MySQL Redis ו-Oracle, אשר משמשים את המפתחים לפיתוח backend של יישומים דינאמיים.

כישורים בסיסיים בעיצוב, והבנה של מגמות העיצוב השולטות כיום

בסופו של יום, המוצר המוגמר שעליו עובדים המפתחים צריך גם להיראות מכובד, לשדר רמה מסוימת של עיצוב מרשים, וכמובן – להיות מותאם לקהל היעד שאליו מיועד המוצר. המפתחים לא חייבים להיות בעלי ידע מקיף או תעודה/תואר בעיצוב גראפי, אבל כן חשוב שהם יבינו לפחות ברמה הבסיסית את העקרונות והמיומנויות של תחומי ה UX- וה-UI, וידעו גם ליישם ולהתאים את הפיתוח בסנכרון מלא אליהם.

כישורים בין אישיים

ומעבר לכל המיומנויות הטכניות שעליהן פירטנו כאן, מפתחי Full Stack נדרשים להציג גם כישורי אופי וכישורי אישיות מאוד ספציפיים, שכן הכישורים האלו חיוניים וחשובים מאוד למהלך העבודה שלהם. אלו למשל מספר כישורים כאלו שחשוב שהמפתחים יעמדו בהם: חשיבה גלובלית, כישורי תקשורת טובים, יצירתיות, סקרנות, כישורים לניהול לוחות זמנים בצורה יעילה, ותיעדוף של משימות בצורה נכונה.

 

אולי תאהב/י גם:

תפקידו של הנדסאי תוכנה

ענף ההייטק הישראלי זקוק לעובדים רבים, ולמרות תקופת הקורונה חברות רבות ממשיכות לגייס עובדים למגוון תפקידים, בעיקר תפקידי פיתוח תוכנה, שדרוג מערכות קיימות, בדיקות תוכנה

קרא עוד »

קורס Flutter

אחד האתגרים המרכזיים בארגוני מחשוב הוא לשכור קודם כל את המתכנתים הטובים ביותר ולאחר מכן גם לייצר בנצ'מרק של הידע לכלל המתכנתים סביב השירותים המוצעים

קרא עוד »

Python – לא להאקרים בלבד

אדם מן השורה, שאינו מגיע מעולם המחשבים, אם נתקל אי פעם בשם Python, סביר להניח שזה קרה בהקשר של פעילות האקרים, אלא שאנשי מחשבים שחיים

קרא עוד »

הכשרה לעולם ההייטק

בעוד שחלקנו מתרחקים ממחשבים וטכנולוגיה כמו מאש, חלקנו האחר נושמים טכנולוגיות והייטק, גאדג'טים ומחשוב בכללי. אם אתם נמנים בין האנשים שמתעוררים בשביל טכנולוגיה, השורות הבאות

קרא עוד »

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

072-3944399

תודה!

דילוג לתוכן