לשפר את ארסנל הכלים: למה כדאי ללמוד FULL STACK?

קונספט פיתוח אתרים בסגנון שטוח. צוות מפתחים בונה סצנת יישומי אינטרנט

אנו מניחים שלא הגעתם לכאן סתם, אם אתם בעמוד זה אין מן הנמנע שיצא לכם לשמוע לא מעט אודות מפתחי “FULL STACK” ועל ארסנל היכולות שלהם שהופך אותם לפנינה עבור כל בית תוכנה וחברת סטארט-אפ בהתהוות.

עולם הפיתוח נחשב לאחד העולמות הגדולים, המגוונים והדינאמיים ביותר ואנו רואים כל הזמן את הביקוש במתכנתים אשר מחזיקים במגוון רחב של יכולות. אם נחזור מספר עשורים אחורה אנו נראה כי עולם הפיתוח התבסס על גבי מספר חד ספרתי של שפות תכנות איתן היו עובדים, לעיתים אף גם בצורה מקובעת. בשנים האחרונות עלה הצורך להפוך את עולם הפיתוח ואת המפתחים לטובים הרבה יותר, כתוצאה מכך אנו רואים את מפתח הפול-סטאק. תפקידו של מפתח זה הוא לבצע עבודה הן בצד שרת והן בצד לקוח תוך כדי עבודה עם מגוון רחב של סביבות פיתוח.

יורדים לעובי הקורה: מהו תפקידו של Full Stack?

כמו שכבר אמרנו בהתחלה, עד לפני מספר עשורים עולם הפיתוח היה מחולק למספר אחיד של שפות תכנות. כמו כן כל מפתח היה מתעסק בתחום אחד, כיום עלה הביקוש למפתח אשר יכול לעשות מספר מלאכות בו זמנית. תפקידו של מפתח Full Stack הוא לשלב בין צד שרת לצד לקוח.

עבודה על גבי צד שרת – במסגרת עבודה על גב צד שרת תפקידו של המפתח הוא לקחת את הצד השרת של הלקוח ולעבוד מאחורי הקלעים – החל מעיבוד נתונים, מסדי נתונים, עבודה וכתיבה על גבי שרתים ושאר פתרונות אחסון.

עבודה על גבי צד לקוח – במסגרת עבודה על גבי צד לקוח המפתח עובד על הפרונט של האתר ו/או לחילופין על היישום עליו החברה עובדת. הפרונט הוא הלכה למעשה מה שמופיע למשתמש, צד לקוח שם דגש גדול על חווית משתמש לצד שימוש בכל הכלים הרלוונטיים.

צד שרת וצד לקוח מוכרים לנו בתור פרונט-אנד ובק-אנד בהתאמה.

“אין לי ניסיון, האם אני יכול להיכנס בתחום?”

מפתח פול-סטאק נחשב אחד המקצועות המבוקשים ביותר בעולמות הפיתוח ואם אתם שואלים אותנו גם בין המעניינים ביותר, כתוצאה מכך אנו רואים אלפי אנשים מדי חודש אשר תוהים האם הם יכולים לקחת קורס FULLSTACK ללא ניסיון. אם נרד לעובי הקורה אנו נראה כי מרבית הקורסים מותאמים לאנשים בעלי ידע בפיתוח אשר רוצים לפתח את ארסנל היכולות שלהם ולהפוך למפתחים המושלמים.

יחד עם זאת, כיום ניתן למצוא לא מעט קורסים אשר פועלים ללא לאות לשם הכשרת חסרי ניסיון בתחום. במהלך קורסים אלו תקבלו מבוא מקיף לכל עולמות הפיתוח, תעבדו בצורה עיונית ומעשית ותקבלו את כל הכלים הרלוונטיים להיכנס אל התחום ולהיות מפתחי פול-סטאק מוכשרים ואיכותים בתחומם. עליכם לקחת בחשבון כי הקורסים הינם קורסים אינטנסיביים אשר מטרתם להכשיר ולהכניס אתכם אל עולמות הפיתוח בצורה הטובה ביותר – לכן התמדה ואהבה לעולמות הפיתוח הם חובה.

מה הם המשכורות של Full Stack?

החלטתם לצאת לקורס של מפתחי פול-סטאק ואתם שואלים את עצמכם מה הם המשכורות בשוק אותם תוכלו להרוויח לאחר הקורס. כאשר אנחנו מדברים על משכורות אנו מדברים על דבר המשתנה בהתאם למספר רחב של פרמטרים שונים. יחד עם זאת אם אנחנו נסתכל באתרי כח האדם השונים אנו נראה כי מפתח פול-סטאק עתיד להרוויח בחמש שנותיו הראשונות סכום שיכול להתחיל מ17,000 ₪ בחודש כאשר מפתח בעל ניסיון ומוניטין בתחום יכול להרוויח הרבה יותר.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן