קורס אוטומציה – כל מה שחשוב לדעת

תעשיית הייטק מייצרת ומפתחת מוצרי תוכנה חדשניים ומתקדמים לקהל לקוחות גדול ומגוון, כך שבכל חברת הייטק קיים הרצון לספק את המוצר האיכותי והטוב ביותר שיעמוד בדרישות הלקוח, וכמובן ימתג את החברה כמצליחה ואיכותית. תהליכי הפיתוח של מוצרי התוכנה נעשים על ידי אנשי פיתוח מנוסים, כך שהתוצר הסופי יהיה יעיל ונגיש עבור צרכי הלקוח לא משנה כמה מורכב הוא. כדי לוודא כי אותו מוצר תוכנה אפקטיבי ובעל איכות גבוהה, יש לבצע עליו בדיקות שונות לפני העברתו אל הלקוח.

כאן נכנסים לתמונה אנשי QA שתפקידם לבצע בדיקות איכות על מוצרי תוכנה שהחברה מייצרת, ולעלות על באגים שונים הדורשים תיקונים וכן גם למצוא אלמנטים הדורשים שיפור או שדרוג כדי להחזיק מוצר מושלם ואיכותי.

למה בדיקות QA ידניות לא מספיקות?

בדיקות תוכנה הם תהליכי בקרה המבוצעים על מוצרי תוכנה כדי לאתר תקלות, למצוא דרכי שיפור ובאופן כללי לבצע הערכה יסודית על איכותם של אותם מוצרים שפותחו. עד לא מזמן תהליכי הבדיקה בוצעו על ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום בדיקת והבטחת איכות שביצעו זאת בצורה ידנית, אך בשנים האחרונות תהליכי בדיקה אלו שוכללו וכעת נעשים באופן ממוחשב על ידי תוכנת בדיקה ייעודית.

בדיקות QA ידניות מצריכות מהבודק כישורים מקצועיים, נוסף על היכולת לבצע מספר פעמים את אותן הפעולות על מנת לוודא כי מוצר התוכנה איכותי ויעיל. כיוון שעולם התוכנה מתפתח ומתקדם ללא הרף, כך קיימת דרישה גוברת והולכת ליצירת מוצרי תוכנה איכותיים אך גם מהירים. באמצעות בדיקות תוכנה המבוצעות בצורה אוטומטית ניתן לחסוך זמן רב בתהליכי הבדיקה הידניים, וכך להצליח לשמור על אפקטיביות ואיכות גבוהה הרבה יותר.

מהו קורס אוטומציה?

תהליכי בדיקה ידניים מבוצעים על ידי אנשי QA באופן אינטנסיבי כאשר הם חוזרים על אותן פעולות מספר פעמים, במקביל לעבודה עם כמה מערכות שונות המאפשרות להם לבצע את תהליכי הבדיקה. בדיקה אוטומטית לעומת זאת מאפשרת לבצע בדיקות תוכנה ללא מעורבות אנושית, זאת לאחר העברת פקודה ממוחשבת לתוכנה לבצע את תהליך הבדיקה בצורה המתאימה.

כיוון שהעברת פקודות והנחיות ממוחשבות מבוצעות באמצעות שימוש בשפת קוד, על בודק התוכנה לדעת כיצד לפתח קוד רלוונטי שינחה את המערכת לבצע את הבדיקה הדרושה. באמצעות קורס אוטומציה מקצועי בודקי תוכנה יוכלו לרכוש את הידע הדרוש לבנייה ופיתוח של שורות קוד מתאימות, שיאפשרו לתוכנה הממוחשבת להריץ את תהליכי הבדיקה בצורה אוטומטית וכך לחסוך זמן רב בתהליכי הבדיקה.

למי הקורס מיועד?

כיוון שקורס אוטומציה מקנה את הכלים המקצועיים לפיתוח קוד לצורך בדיקת תוכנה אוטומטית, קהל היעד אליו קורס אוטומציה מיועד הינו אנשי QA בעלי ניסיון מעשי בבדיקות תוכנה ידניות. הקורס מקנה לתלמידים את הידע המקיף בנושא תהליכי אוטומציה וכן את הכלים לפיתוח תסריטי בדיקות תוכנה, זאת במקביל ללמידת שפת התכנות Java Script שתאפשר להם לכתוב שורות קוד למטרות הבדיקות האוטומטיות.

גם קהל ידע חסר ניסיון בתחום בדיקות התוכנה יכול להשתלב בעולם ה-QA, זאת באמצעות הצטרפות אל קורס ייעודי המקנה את הידע המקיף ללימודי בדיקות תוכנה ושימוש בכלי פיתוח לתהליכי אוטומציה. מתכונת קורס זו תהיה שונה, כיוון שבתחילה על התלמידים ללמוד את נושאי הבסיס והיסודות של QA ולאחר מכן להמשיך אל לימודי קורס אוטומציה.

 

האם ניתן ללמוד באופן עצמאי קורס אוטומציה?

עולם הדיגיטל מאפשר לכל אחד ללמוד קורסים מקוונים מבלי לצאת מהבית, כך שניתן למצוא ברשת האינטרנט גם מסלולי לימוד של קורס אוטומציה המאפשר לימוד עצמאי באמצעות מצגות מוקלטות. על אף הנוחות הרבה שיש בכך, לימודים מהבית בשעות נוחות לכל תלמיד, קיימים גם חסרונות בשיטת לימוד זו ביניהם חומר לימוד שאינו מסודר וחוסר יכולת לקבל תמיכה מקצועית במקרה הצורך.

מהסיבות האלו מומלץ להשתלב בלימודי אוטומציה המועברים באופן אישי על ידי מדריכים מנוסים, כך שדרך ושיטת הלימוד תהיה כמה שיותר אפקטיבית ופרקטית לצורך הבנת החומר הנלמד והתמקצעות בתחום. כדי להבין אם קורס אוטומציה יתאים לכם, כדאי לשאוב מידע כללי על תחום ונושאי הלימוד ממקורות שונים ברשת, ואף לפנות אל מדריכים מקצועיים כדי לקבל החלטה מושכלת וטובה יותר.

 

 

 

 

 

 

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן