לימודי פיתוח אוטומציה בבדיקות תוכנה

תהליכים אוטומטיים מהווים מרכיב מפתח כמעט בכל טכנולוגיה מודרנית. למעשה, מדובר במרכיב מפתח שמיועד להגביר את רמת הנוחות בהפעלת מערכות בכל תחום ולא פחות מכך את רמת היעילות והדיוק של אותן מערכות. אחרי שאמרנו את זה, לימודי פיתוח אוטומציה הם לימודים המיועדים לתחום מאוד ספציפי של בדיקות תוכנה. תהליך הבדיקה של רכיבי תוכנה הוא תהליך מורכב, שהעין והמוח האנושיים לא מסוגלים לבצע בצורה מדויקת לאורך זמן ולכן נעשה שימוש בכלים אוטומטיים לזיהוי באגים, תקלות וחריגות מקוד התוכנה הנדרש. בדיקות תוכנה מבוססות אוטומציה מאפשרות לבנות תסריטי בדיקות ולהריץ אותם כך שזיהוי ואיתור הבדיקות יבוצע בצורה אוטומטית לחלוטין – לכך בדיוק מיועדים לימודי פיתוח אוטומציה בבדיקות תוכנה ולימודים אלה מיועדים בעיקרם לאנשי QA, המעוניינים לשדרג עצמם למפתחי אוטומציה.

תפקיד האוטומציה בעולם בדיקות התוכנה

כל איש QA מבין ויודע, שהיכולת האנושית למצוא באגים ותקלות בקוד תוכנה בעל אלפי ואף עשרות אלפי שורות, היא פשוט יכולת בלתי קיימת ומחייבת מאמץ רב ויקר. מהסיבה הזאת בדיוק, פעילות QA היא פעילות המבוססת ברובה על כלים אוטומטיים לאיתור תקלות תוכנה. אוטומציה של QA מבוצעת באמצעות בניית תסריטים המותאמים לקוד הספציפי ותפקידם לרוץ על הקוד ולאתר בו תקלות, חריגות ורגישויות שונות, שיכולות להתקיים גם כאשר הקוד כתוב בצורה נכונה. רמת הבדיקה והערך שלה, נגזרים על כן ישירות מאיכות התסריט האוטומטי שבודק אותה ובדיוק לשם כך נדרש ידע בפיתוח תסריטים והרצתם, פיתוח שנתפר אישית לכל קוד תוכנה באופן ייעודי. לימודי אוטומציה הם למעשה המסגרת בה יכולים אנשי QA לחרוג מתפקיד הבודקים ולעלות מדרג נוספת בסולם הבדיקות אל עבר מפתחי אוטומציה ותסריטי בדיקה.

מה לומדים במסגרת הקורס?

קורס אוטומציה לבדיקות תוכנה הוא קורס שכמעט ואינו נלמד בארץ במודל Bootcamp וספציפית בתחום לימוד זה, יכול מודל זה לעשות את ההבדל עבור המשתתפים בקורס, לאור הניסיון המעשי הרב שיכולים המשתתפים לרכוש במסגרת הקורס במודל זה. מבחינת נושאי לימוד, לימודי אוטומציה הם לימודים מקיפים המתחילים ביסודות התכנות בשפת Java, עוברים דרך מבוא לפיתוח Web ומסתיימים בכלי אוטומציה ובראשם Selenium Webdriver. חבילת ידע זו מעניקה למשתתפים את כל הכלים הדרושים להם על מנת לתכנן תסריטי בדיקה, להריץ אותם בצורה אוטומטית ולבצע השוואה אפקטיבית בין הקוד הכתוב בפועל ובין הקוד האידיאלי. קורס זה מיועד כאמור לאנשי QA בעלי רקע וניסיון בתחום זה והוא לוקח בחשבון את הרקע הזה במסגרת תוכנית הלימוד. בוגרי הקורס מקבלים למעשה הסמכה כמפתחי אוטומציה ויכולים להתקדם בפעילות ה-QA שלהם בארגון בו הם עובדים.

היכן ניתן ללמוד את הקורס?

לימודי אוטומציה מוצעים היום כקורס בודד במסגרות לימודים רחבות יותר, כמו למשל לימודי QA לאנשים ללא רקע מקצועי. קורסים אלה הם קורסים ארוכים ומקיפים מאוד וכוללים בתוכם את כל יסודות המחשב וה-QA. אנשי QA שכבר מחזיקים בהכשרה זו אינם זקוקים לקורס מקיף כזה, אלא לקורס ממוקד מאוד, שמעניק להם את מעגלי הידע הנדרשים על מנת להפוך למפתחי אוטומציה ואת האופציה הזאת ניתן למצוא רק במוסדות לימוד נבחרים, הפועלים עם אנשי מקצוע ועורכים גם הכשרות ארגוניות. מתוך מוסדות לימוד אלה, שכן מציעים את האופציה, ישנם עוד פחות מוסדות שמציעים את הקורס במסגרת לימודי Bootcamp, מסגרת שמאפשרת למשתתפי הקורס לרכוש ניסיון מעשי רב במהלך הקורס ובתחום הספציפי של בדיקות תוכנה, מהווה כלי חשוב בעל קשר ישיר לאיכות ההכשרה ורמת הידע שאיתו יצאו בוגרי הקורס חזרה אל הארגון שלהם.

מכל הסיבות האלה, לאחר שהחלטתם לשדרג את עצמכם מבודקי QA למפתחי אוטומציה, במיוחד אם אתם זוכים גם לתמיכה מהארגון בו אתם עובדים, אתם רוצים לבחור היטב את המקום בו תעברו את הקורס ולוודא שאתם עוברים אותו במסגרת Bootcamp. מוסדות לימוד מובילים בהם כדאי לבחון את האופציה ללימודי מפתחי אוטומציה יציעו בדרך כלל גם מסגרות הכשרה ארגוניות עם התאמה אישית לארגון וכמובן יציעו מסלולי הכשרה לאנשי מקצוע בעלי רקע מקצועי, המבקשים להרחיב את מעגלי הידע שלהם. באשר למוסדות לימוד שפונים אך ורק לציבור הרחב במסגרת קורסים למתחילים בלבד, הם בכל מקרה מחוץ לתחום עבורכם.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן