קורס Machine Learning – זה לא מוקדם מדי ללמוד את התחום?

הרעיון שכל מפתח תוכנה צריך להתעדכן בפיתוחים החדשים ביותר בעולם התוכנה הוא רעיון נכון, אבל לא באמת ישים ולרוב גם לא באמת ישים. עולם פיתוח התוכנה הוא עולם מגוון מאוד, הכולל בתוכו המון התמחויות ותחומי פיתוח. כל איש פיתוח צריך בהחלט להיות מעודכן בידע העדכני ביותר ובכלים המתקדמים ביותר בתחום ההתמחות שלו, אבל זה לא אומר שהוא חייב להתעדכן באופן רציף בכל מה שחדש בעולם פיתוח התוכנה, שבואו נודה על האמת, לא מפסיק להתפתח מיום ליום, באופן מילולי. ואחרי שאמרנו את כל זה, נשאלת השאלה האם כל מפתח תוכנה צריך ללמוד קורס Machine Learning בהיותו של תחום למידת המכונה לאחד התחומים החמים בשוק? את התשובה תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

כן, למפתחים מסוימים זה יכול להיות מוקדם מדי

בסופו של דבר, נגיע בעתיד לנקודה כלשהי בזמן בה כל איש פיתוח בענף התוכנה יצטרך לשלוט בתחום של למידת מכונה, אבל זה לא אומר שכולם הגיעו לנקודה הזאת כבר עכשיו. למידת מכונה הוא מרכיב שהופך ליותר ויותר חשוב בכל אפליקציה וכל יישום בווב, במובייל ובכלל. בהסתכלות של צוות פיתוח מלא, כצוות בהחלט נדרשת היכולת של Machine Learning בקרב לפחות אחד המפתחים, אבל לא כולם חייבים לשלוט בתחום. בהתאם לכך, עצם זה שאתם עוסקים בתחום פיתוח התוכנה, לא אומר שאתם צריכים כבר מחר לחפש מסגרת לימודית להשלמת קורס Machine Learning. מצד שני, ייתכן שאתם דווקא מהסוג האחר של מפתחי תוכנה, שדווקא כן צריכים לעשות זאת.

 

מצד שני, ייתכן שאתם באיחור

אחרי שאמרנו את מה שאמרנו, ישנה גם את האפשרות האחרת בה, לא רק שזה לא מוקדם עבורכם להשלים קורס Machine Learning, אלא שאתם אפילו באיחור. זה נכון במיוחד עבור מפתחים עצמאיים, עבור מנהלי צוותי פיתוח ועבור מפתחי תוכנה שמיועדים להביא אל השולחן את היכולות הללו של בינה מלאכותית ושלוחותיה. מפתחים עצמאיים ישאפו בדרך כלל לרכוש את הידע הנדרש בתחום למידת מכונה ביוזמתם. בארגוני פיתוח זה יותר עניין של מבנה הצוות ותפקידי החברים בו. במקרה כזה, זו תהיה בדרך כלל החלטה של הארגון לשלוח אחד או כמה מחברי הצוות להשלמת לימודי Machine Learning. הכלל הוא מאוד פשוט – לא משנה באיזה תחום אתם מתמחים, פיתוח ווב, מובייל או אחר, אתם בהחלט רוצים להחזיק ביכולות של שילוב למידת מכונה בכל יישום שאתם מפתחים, בין במסגרת סל היכולות האישיות שלכם ובין במסגרת סל היכולות של צוות הפיתוח בו אתם חברים. בהיבט הזה, אם עדיין אין לכם את היכולות הללו, אתם באיחור וזה בהחלט הזמן להתחיל לחפש קורס Machine Learning שתואם לרמה המקצועית שלכם.

 

מסגרות לימודיות אופציונליות

כמפתחים מקצועיים, אתם רוצים להבטיח שהמסגרת הלימודית בה אתם נרשמים ללימודי Machine Learning היא מסגרת שפונה לקהל היעד של מפתחים מנוסים ומקצועיים וגם יודעת להציע להם את תכנית הלימודים ומסלול הלימודים שתואמים את רמתם המקצועית. זה אומר קורס מזורז, תמהיל נכון של לימוד מעשי עם מעטפת תאורטית, צוות מדריכים ברמה גבוהה שמסוגל לעמוד מול כיתת מפתחים וללמד אותם בגובה העיניים ובמקרה של הכשרה ארגונית, גם להציע מסלול ארגוני עם התאמה אישית לצרכי הארגון. אם אתם כבר יוצרים ללמוד את עולם למידת המכונה, אתם רוצים לוודא שבתום הקורס תוכלו לצאת לשוק ולייצר ערך על בסיס הידע שרכשתם – לשם כך יהיה עליכם למצוא את המסגרת המתאימה ולהקדיש לכך את המאמץ הראוי.

 

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן