מה לומדים בקורס Machine Learning?

אלגוריתמים, חכמים ככל שיהיו, לא באמת יודעים ללמוד בעצמם ולשפר את עצמם בעצמם. זה נשמע קצת יותר מדי מדע בדיוני וזה אכן מדע בדיוני. האמת היא, שהיכולת של שיפור עצמי אוטומטי של אלגוריתמים במסגרת מה שנקרא Machine Learning, היא יכולת שמוענקת לאלגוריתמים באמצעות סט שלם של כלים, שתוכנתו ופותחו מראש בדיוק למטרה זו. במסגרת קורס Machine Learning תוכלו ללמוד כיצד בונים את הכלים, באמצעותם יכולים לאחר מכן אלגוריתמים לנצל נתונים וניסיון בכדי להפוך ליעילים יותר, חכמים יותר ומהירים יותר, לא בעצמם, אלא בעזרת הכלים שלכם.

 

כלים של למידת מכונה

רבים מתייחסים ללמידת מכונה כמעין תודעה נפרדת שיכולה לדבוק למערכות מחשב ולהעניק להן יכולות אנושיות של לימוד והתפתחות. בפועל, אין שום דבר שמחשב יכול לעשות ללא הכלים שמעניק לו האדם. המחשב יכול להתפתח בקפיצות מדרגה והוא יכול גם לעשות פעולות רבות בצורה טובה הרבה יותר מהאדם ובכך אין שום דבר חדש. אבל זה הכל מתחיל בכלים שמעניק האדם למחשב בכדי לעשות זאת. למידת מכונה אינה מתרחשת מעצמה והיא לא מוטמעת בתוך האלגוריתם עצמו. המדובר למעשה בכלים, שנבנים באמצעות שפות תוכנה כמו Python, R Programming, Java ו-JavaScript ומיועדים בדיוק למטרה הזאת: לנתח את פעילות האלגוריתם ולמצוא דרכים חכמות יותר להפעלתו, הכל בצורה אוטומטית. אבל את הכלים האלה מישהו צריך לבנות וזה בדיוק מה שתוכלו ללמוד במסגרת קורס Machine Learning.

 

מה לומדים במסגרת הקורס?

ובכן, עבודה בתחום של Machine Learning היא למעשה עבודת פיתוח תוכנה בשפות אותן פירטנו לעיל כשעבודת הפיתוח מכוונת למטרה אחת: ניתוח מידע וגזירת תובנות לשכלול ושיפור אוטומטי של פעילות אלגוריתמים. לשם כך, במסגרת קורס Machine Learning תלמדו כמובן את שפות התכנות הרלוונטיות, לרוב שפה אחת או שתיים מרכזיות, אבל מעבר לכך, תלמדו את עקרונות היסוד של למידת מכונה, איך היא מתבצעת, מהם המפתחות שלה להצלחה ואיך בונים מודולים חכמים ומתוחכמים שבאמצעותם אכן אפשר להשיג את התהליך האוטומטי של למידת מכונה.

 

היכן לומדים את הקורס?

לימודי Machine Learning מוצעים היום כמעט בכל מוסד לימודים בתחום הטכנולוגיה ולא בכדי. תחום הבינה המלאכותי אליו משתייכת למידת המכונה, הוא התחום החם ביותר בעולם המחשבים ובהתאם לכך מכללות רבות מציעות קורסים שלמים של למידת מכונה. אלא שמרבית מסלולי הלימוד הם גנריים למדי ומתאימים בעיקר לציבור הרחב ולאנשים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הפיתוח. כמפתחים מקצועיים ומנוסים, אתם רוצים למצוא מסגרת לימודית, שלוקחת בחשבון את הידע והניסיון שלכם, מעבירה לכם את הידע הנדרש בצורה מרוכזת וברמה גבוהה וגם עושה את זה בתוך זמן קצר.

ישנן כמה וכמה מסגרות לימודיות בישראל, שיודעות לעשות בדיוק את זה, הן במסגרת מסלולי לימוד ארגוניים לצוותי פיתוח הומוגניים והן במסגרת מסלולים ייעודיים למפתחים עצמאיים. בבחירת המסגרת הלימודית המתאימה לכם, אתם רוצים לבחון כמובן את נושאי הלימוד, את מסגרת הזמן של הקורס ואת סגל המרצים. ככלל, מומלץ לנסות ולהתייעץ עם קולגות שכבר השלימו קורס Machine Learning ויודעים לכוון אתכם למקום הנכון ולמסלול הנכון להשלמת הידע הנדרש. רמת הקורס והלימוד בו, יכולים להכריע במידה רבה את היכולת שלכם לצאת ממנו ולא רק להתחיל לבנות מודולים של למידת מכונה, אלא להמשיך ולהתפתח בו לכיוון מעלה. התמקדות במסגרות לימודיות מובילות בקרב מפתחי תוכנה והבטיחו שאתם בוחרים את המסלול הספציפי שמתאים בדיוק לנקודת הפתיחה שלכם מבחינת ידע וניסיון ולתוצאה שאותה אתם רוצים להשיג.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן