קורס מפתחי אוטומציה לומדים אצל הטובים ביותר

תוכנת מחשב, תהיה המתוחכמת, היעילה והמהפכנית ביותר, יכולה לייצר לא מעט מפחי נפש אם היא אינה מתפקדת בצורה חלקה וכרוכה בתפעול עם שגיאות חוזרות ונשנות. בדיוק בכדי למנוע את המצב הזה, נעזרים בתי תוכנה וארגונים העוסקים בתחום של שירותי תוכנה להפעיל מחלקת בדיקות תוכנה QA, שתפקידן הוא לעבור על הקוד ולאתר בו שגיאות, באגים ורגישויות למיניהן. מאחר והמוח האנושי לא באמת מסוגל לאתר שגיאות זעירות בקודים בני עשרות אלפי שורות, נעזרים אנשי QA בכלי אוטומציה, שבודקים את הקוד בצורה שיטתית ואוטומטית ברמת דיוק של מאה אחוז. קורס מפתחי אוטומציה הוא קורס שמצייד אנשי QA ביכולת לבנות תסריטי בדיקה אוטומטיים ולמעשה משדרג אותם למפתחי אוטומציה, המסוגלים לבנות תסריטי בדיקה ייעודיים לכל קוד תוכנה בהתאמה אישית.

 

מהם נושאי הלימוד הנלמדים במסגרת הקורס?

נושאי הלימוד ותוכנית הלימוד כולה, תלויים במידה רבה בסוג הקורס הנלמד. ישנם קורסים המיועדים לציבור הרחב ופונים בעיקר לקהל יעד המורכב מאנשים בתחילת דרכם בעולם התכנות. לעומתם ישנם קורסים מתקדמים המיועדים לאנשי QA הפעילים כבר בארגוני תוכנה ומבקשים לשדרג את עצמם למעמד של מפתחי אוטומציה. במקרה הראשון ישולב הקורס במסגרת רחבה יותר של לימודי מחשבים ויכלול יסודות ומבואות נרחבים יותר. במקרה השני, הקורס מועבר בצורה מאוד ממוקדת סביב היכולות הספציפיות הנדרשות למפתחי אוטומציה. בכלל זה, נלמדים יסודות שפת תכנות Java, כלים מתקדמים לפיתוח Web וכמובן כלי אוטומציה ייעודיים עם התמחות בדרך כלל ב-Selenium Webdriver. קורסים שונים שמים את הדגשים על תחומים שונים ומעגלי ידע שונים ואפילו על כלי אוטומציה שונים וזאת סיבה אחת, מתוך סיבות נוספות שבהן נעסוק כעת, לבחור את המקום המתאים ביותר ללמוד את הקורס.

 

היכן לומדים קורס מפתחי אוטומציה?

כפי שאמרנו קודם לכן, ישנו הקורס בגרסה שפונה לכלל הציבור וישנו הקורס שפונה לאנשי QA מקצועיים. אם אתם שייכים לקבוצה השנייה, הרי שכל מוסדות הלימוד שמתמקדים בקורסים נרחבים לציבור הרחב יורדים מבחינתכם מן הפרק. מה שאתם רוצים למצוא הם מוסדות לימוד המציעים מסלולי לימוד לאנשי מקצוע בעלי ניסיון בעולם המחשבים ואפילו לארגונים במסגרת הכשרות ארגוניות. במיוחד במקרה של קורס אוטומציה, ישנה חשיבות רבה מאוד לרמת התרגול המעשי שעוברים המשתתפים במהלך הקורס. לעניין זה, מודל למידה Bootcamp הוא המודל הטוב ביותר, שמבטיח התמקצעות מקסימלית של המשתתפים בקורס לאורך הקורס עד סיומו. בנוסף לכך, ארגונים שמציעים קורסים בהתאמה אישית לארגונים המבקשים להכשיר את צוותי התכנות שלהם בצורה רוחבית, הם אלו שמציעים בדרך כלל את מסלולי הלימוד הטובים ביותר עבור אנשי QA מנוסים המבקשים לשדרג את עצמם לעמדת מפתחי אוטומציה.

 

עד כמה זה חשוב? מאוד חשוב

אחת התובנות שעל כל איש QA להבין, כשהוא נכנס לקורס אוטומציה היא, שאם עד כה תפקידו היה לעשות שימוש בתסריטי בדיקה אוטומטיים שנבנו עבורו והוא היה צריך רק לתפעל אותם, הרי שכמפתח אוטומציה, יהיה הוא שיאייש את הפונקציה האחראית לבניית התסריטים עצמם. במעמד זה אתם רוצים להיות בטוחים שעומדים לרשותכם כל הכלים הנדרשים בכדי לפתח תסריטים יעילים, שלא רק מוצאים שגיאות אל מול מצב רצוי, אלא גם מאתרים רגישויות שונות בקוד שעל בסיסן ניתן להציע תיקוני קוד אפשריים לצוות התכנות. משימה זו דורשת ידע מקצועי נרחב, אחריות אישית ומקצועית גבוהה ושליטה מלאה במעגלי הידע הנדרשים.

מוסדות לימוד המציעים מסלולי לימוד לאנשי QA ובמיוחד כאלה שמציעים פתרונות הכשרה ארגוניים, בונים את תכנית הלימודים כולה על בסיס תובנה זו ועם מוסדות לימוד אלה אתם רוצים להתקדם. במיוחד כדאי לבחון את מוסדות הלימוד שמציעים מודל Bootcamp עבור קורס אוטומציה, אם כי בדיקה קצרה תעלה כנראה שאולי ישנו מוסד אחד או שניים בישראל שאכן מציעים הכשרה במודל זה. אם מצאתם אותם, אז אלו הם המקומות בהם אתם רוצים להירשם לקורס. מודל לימוד זה אינו הכרחי בכל תחום בעולם המחשבים ולא כל שפת תכנות צריכה להילמד במסגרת מודל Bootcamp, אבל בכל הקשור לקורס מפתחי אוטומציה, למעגלי הידע הנדרשים ולרמת האחריות של המקצוע עצמו, אתם בהחלט רוצים לוודא שאת הקורס אתם עוברים במקום הנכון ועם מודל הלימוד הנכון.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן