מהו Machine Learning?

עד לפני שנים מעטות בלבד, שיא היכולת המקצועית בעולם פיתוח התוכנה התכווננן סביב היכולת לבנות אלגוריתמים חכמים, שיודעים לבצע פעולות מורכבות בצורה מדויקת ומהירה. עכשיו זה כבר לגמרי לא מספיק. עכשיו המטרה היא לייצר אלגוריתמים שיודעים לייצר שיפור עצמי אוטומטי באמצעות ניסיון ושימוש בנתונים נצברים. האלגוריתם צובר עוד ועוד נתונים ולאט לאט לומד כיצד לבצע את משימתו בצורה חכמה, יעילה ומהירה יותר. לתחום הזה קוראים Machine Learning וללא ספק מדובר באחד מהתחומים החמים בעולם הפיתוח ובכלל זה במכשור רפואי, עיבוד תמונה, חיזוי, ביצוע חישובים סטטיסטיים מורכבים ועוד. איך מעניקים למערכות מחשוב את היכולת ללמוד? את זה תוכלו ללמוד במסגרת קורס Machine Learning.

האלגוריתם הוא לא ייצור חי והוא לא לומד בעצמו

רבים תופסים את התחום של Machine Learning כמעין מדע בדיוני, שכן איך יכול מחשב ללמוד בעצמו ולשכלל את עצמו? ובכן, האמת היא שזה כלל לא מדע בדיוני, אלא עבודת פיתוח מורכבת וחכמה אותה תוכלו ללמוד במסגרת קורס Machine Learning. עבודת פיתוח זו מבוצעת באמצעות שפות תכנות מובילות, בראשן Python ולצידה R Programming, Java וכמובן JavaScript. באמצעות שפות אלה בונה המפתח מודולים המוזנים למערכת המחשוב ומשמשמים את האלגוריתמים לצורך ניתוח המידע שהצטבר וגזירת שיפורים שניתן לבצע בכדי להשיג תוצאות טובות יותר ומהירות יותר. במילים אחרות, גבולות למידת המכונה מוכתבים על ידי הכלים שמוענקים לאלגוריתמים לצורך למידה. ובכל זאת, למידת מכונה נחשבת לתת תחום בעולם הבינה המלאכותית בעלת חשיבות רבה לפיתוח מגוון רחב של יישומים שעד כה לא היה ניתן בכלל לחלום עליהם.

העתיד הוא שם

אז אם אתם שואלים את עצמכם את השאלה הזאת, אז התשובה היא כן: העתיד הוא בהחלט בלמידת מכונה ובבינה מלאכותית בכלל. אפליקציות מובייל, אתרי אינטרנט ויישומי ווב מודרניים, נשענים כולם על עבודה מאסיבית עם אלגוריתמים והיכולת של האלגוריתמים הללו ללמוד בעצמם ולהשתפר באופן אוטומטי, הוא תנאי מכריע בחבילת הערך שמצליח היישום כולו לספק למשתמשים שלו. לקוחות קצה מבינים את זה יותר ויותר ובהתאם לכך גם ארגוני פיתוח עושים מאמצים רבים להרחבת היכולות שלהם סביב Machine Learning. מבחינתכם זה אומר שאם יש לכם רקע מקצועי בעולם פיתוח התוכנה, אם יש לכם ניסיון רב בארכיטקטורת לקוח על כל שפות התכנות הקלאסיות שלה, קורס Machine Learning הוא בהחלט הצעד המומלץ הבא עבורכם לצורך רכישת יכולות חדשות, שתשפרנה מאוד את המעמד שלכם בעולם הפיתוח.

היכן ניתן ללמוד Machine Learning?

התחום של למידת מכונה הוא תחום חם וטרנדי ובהתאם לכך אפשר למצוא לא מעט מסגרות לימוד המציעות לימודים בתחום זה. יחד עם זאת, חשוב להפריד בין מסגרות לימודיות גנריות הפונות בעיקר לציבור הרחב ולאנשים חסרי ניסיון, המבקשים לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם פיתוח התוכנה ובין מסגרות לימודיות הפונות למפתחים מקצועיים ומנוסים, ומציעות להם סביבה מקצועית ברמה גבוהה ומתקדמת להשלמת מעגלי הידע הנדרשים להם בתחום למידת המכונה. במידה ואתם מובילים צוות פיתוח בארגון, תוכלו לבחור דווקא במסלול הארגוני במסגרתו תוכלו לשלוח את כל צוות הפיתוח שלכם למסלול לימוד מהיר ומרוכז, שיאפשר לחברי הצוות שלכם לרכוש את הידע הנדרש ולחזור במהירות לעבודה מבלי לפגוע בהתנהלות השוטפת של הארגון. גם כמפתחים עצמאיים, תוכלו להשלים את הקורס באופן מזורז ומרוכז וההמלצה היא להתמקד במוסדות לימוד המציעים את המסלול הארגוני בהתאמה אישית לארגונים ומסלולי לימוד ייעודיים לאנשי פיתוח מקצועיים ובעלי רקע וניסיון.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן
צור איתי קשר עוד היום

דילוג לתוכן